Feljutás küszöbén a KSE

Hatalmas hátrányba került a Maroshévízi Pro Maros SK a labdarúgó harmadik ligáért zajló selejtezőben a Kézdivásárhelyi KSE-vel szemben. Amint az várható volt, a harmadik ligás tagságra vágyó háromszékiek könnyedén hozták a meccset és nagy lépést tettek a feljutás felé. [caption id="attachment_51620" align="aligncenter" width="1000"] A Maroshévízi Maros SK játékosai nem tudták felvenni a tempót a háromszékiekkel. Nehéz dolguk lesz a visszavágón is[/caption] Huszonegy mérkőzést ren­deztek a labdarúgó har­­madik ligáért zajló selejtezőben, amelyben érdekelt volt Hargita megye győztese, a Ma­roshévízi Pro Maros SK is. A bajnokcsapat ellenfele az odavágón a harmadik ligás tagságra vágyó Kézdivásárhelyi KSE volt, akik idegenben érvényesítették a papírformát. Sok néző volt kíváncsi a találkozóra, köztük közel 100 kézdivásárhelyi szurkoló is, akik remek hangulatot teremtettek. Nem hiába, hiszen kedvenceik már az első percektől kezdve diktálták a tempót, és hogy az első 45 perc 0–0-val zárult, azt a házigazdák az ihletett formában védő Petrescu Florinnak köszönhették, aki mindent védett. A második félidőre sem változott a játék képe és a házigazdák egyre jobban fáradni kezdtek. A gólcsendet végül Kurtuly törte meg a 74. percben, megszerezve a vezetést a vendégeknek. Majd alig kilenc perc alatt a hazaiak két belső védője – Bor, illetve Maximiuc – is megkapta második sárgalapját. A kettős előnyt a hajrában ki is használta a KSE, és Babei két góljával eldöntötte a mérkőzés sorát. A KSE azt a luxust is megengedhette magának, hogy büntetőt hibázzon. A június 24-én 17.30-tól sorra kerülő visszavágó és egyben a párharc győztese az eredmény fényében nem lehet kérdéses. A megyei csapatok közül az FK Csíkszereda, illetve a Szé­kely­udvarhelyi FC viszont biztosan ott lesz a harmadik ligába. A csoportbeosztásokat a selejtezők után véglegesítik. A két csapatot vagy a Moldvai (I-es) vagy az Erdélyi (V-ös) csoportba teszik. Az alábbiakban közöljük e két csoportot érintő csapatok mérkőzéseit is, akikkel lehet, találkozni fog az FK, illetve az SZFC is. [box type="shadow" ]Selejtező, odavágó Maroshévízi Pro Maros SK – Kézdivásárhelyi KSE 0–3 (0–0) /Kurtuly (74.), Babei (87., 90.)/. Maroshévíz: Petrescu – Bor, Dolhescu, Maximiuc, Ungureanu, Crăciun (Covrig, 80.), Kercsó, Tararache T., Újlaki, Tararache S., Ciocania (Stan, 75.). Kézdivásárhely: Bunduc – Oláh (Fozocoș, 68.), Bukur, Tankó (Vulcan, 87.), Tompa, Albu (Gáll, 39.), Gazda, Cășineanu, Gajdó G. (Gajdó T., 82.), Babei, Kurtuly. Az erdélyi, illetve moldvai csoportba kerülhető csapatok eredményei: Kolozsvári U (Kolozs) – Magyarláposi Lăpușul (Máramaros) 8–0, Bihardiószeg (Bihar) – Lippai Sólymok (Arad) 1–6, Feleki FC (Szeben) – Unirea Bașcov (Argeș) 1–0, Marosoroszfalvi Maros (Maros) – Vidombáki Jövő (Brassó) 0–2, Tasnádi Egyesülés (Szatmár) – Almásgalgói Dumbrava (Szilágy) 2–1, ACS Nagydemeter (Beszterce-Naszód) – Bucovina Rădăuți (Suceava) 0–0, Sănătatea Darabani (Botoșani) – Viitorul Curița (Bákó) 1–0, Unirea Mircești (Iași) – Galaci Oțelul (Galac) 1–0, Poiana Teiului (Neamț) – CSM Focșani (Vrancea) 1–2, Karánsebesi Jövő (Krassó-Szörény) – Szászsebesi Suriuanu (Fehér) 1–2.[/box] Darvas Attila