Esélyt kapott a Progym

Egygólos győzelmet aratott kedd este is a Brassói Corona jégkorongcsapata a román bajnokságban a Bukaresti Steaua ellen, így továbbra is nyitott maradt a harc az utolsó rájátszást érő helyért. Ez a csütörtöki, illetve a pénteki Bukaresti Steaua – Gyergyószentmiklósi Progym meccseken dől el. A Progymnak legalább öt, míg a bakáknak két pont kell a rájátszáshoz. [caption id="attachment_25233" align="aligncenter" width="960"]Ellenfélre vár a Sportklub. A Steaua vagy a Progym lesz az Ellenfélre vár a Sportklub. A Steaua vagy a Progym lesz az[/caption] Az utolsó páros forduló dönt a román jégkorongbajnokság rájátszásának utolsó kiadó helyéről. Ezen az összecsapáson a Bukaresti Steaua csütörtökön és pénteken Csíkkarcfalván fogadja a Gyergyószentmiklósi Progymot. A negyedik Steaua 59, míg az ötödik Progym 55 ponttal rendelkezik jelenleg, így bármi megtörténhet. A fővárosi alakulatnak két, míg a Progymnak öt pont kell a két meccsen ahhoz, hogy továbblépjen. Ahhoz, hogy az utolsó forduló döntsön az utolsó kiadó helyről az is kellett, hogy tegnap este a Brassói Corona 2–1 arányban legyőzte a Steauát. Az első harmad 15. percében Fodor szerzett vezetést a vendégeknek, amelyet Petres duplázott meg a 27. percben. A két brassói gólra pedig csak Boriszenko tudott válaszolni a 45. percben. Szerződést bontanak A tegnap látott napvilágot a Viața Liberă galaci internetes újság hasábjain, hogy 99 százalékban a Galaci Dunărea és a Bukaresti Steaua jövőre a MOL Ligában fog szerepelni. Ezt Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) főtitkára viszont cáfolta a jegkorongblog.hu-nak. A főtitkár a Románia-kupa-döntő alkalmával beszélt a honi szövetség (RJSZ) vezetőivel, de ilyen megállapodás nem született. Sőt elmondása szerint a MJSZ fel szeretné bontani a RJSZ-vel kötött MOL Ligára vonatkozó megállapodást. Ennek ellenére a Sportklubot és a Brassót fogadnák, míg a Galac felvételéről a csapatok döntenének, míg a Steaua szóba sem került. Darvas Attila