Élre álltak a csíkiak

Hétközi fordulót rendeztek a hazai labdarúgó 3. Ligában, mindkét Hargita megyei csapat idegen környezetben lépett pályára. Az FC Székelyudvarhely Galacon vereséget szenvedett, az FK Csíkszereda viszont győzött Chişcani-ban, így Lengyel Roland csapata átvette a vezetést az I. csoportban. Idegen környezetben aratott győzelmének köszönhetően a hazai labdarúgó 3. Liga I. csoportjának élére állt az FK Csíkszereda. Lengyel Roland csapata Chișcani-ban nyert a bajnokság hétközi, 8. fordulójában, az FC Székelyudvarhely viszont Galacon vereséget szenvedett. A csíkiak a tegnapi mérkőzést nem a legjobban kezdték, a hazaiak rendre szabadrúgásokhoz jutottak, de az FK focisai jó védekezésüknek köszönhetően megúszták a nehéz pillanatokat. A kezdeti hazai fölény lassan kiegyenlítődött, sőt a félidő közepén már a csíkiak voltak aktívabbak a támadásokban, a vezetést is megszerezhették volna, ám a kapufa megmentette a hazaiakat. A szünetet követően is az FK Csíkszereda uralta a játékot, azonban a helyzetek rendre kimaradtak. A meccs utolsó percében aztán megszületett a találkozó egyetlen találata is, egy jól beívelt szögletrúgás után Bajkó szépségdíjas gólt fejelt. – Gratulálok a fiúknak, tudatosodott bennük a nagy lehetőség, nagyot küzdöttek, megérdemelten került fel a csapat a csoport első helyére – nyilatkozta a mérkőzés után Lengyel Roland, az FK vezetőedzője. Az FC Székelyudvarhely Galacon játszott tegnap, a Metalosport focisai ugyan a 3. percben gólt értek el, de les miatt ezt érvénytelenítette a játékvezető. A hazaiak az első harmadban támadóbban játszottak az ellenfélhez képest, ennek a 22. percben lett meg a gyümölcse, amikor Constantinescu megszerezte a galaciaknak a vezetést. A második félidő elején a hazaiak egy szöglet után közel álltak a gólszerzéshez, ám a kapufa megmentette az udvarhelyieket, akik viszont a 81. percben hagyták ki a legnagyobb helyzetüket, Sambake fejéről a labda a kaputól pár centiméterre ment el. Eredmények: 3. Liga, 89. forduló: Sportul Chişcani – FK Csíkszereda 0–1 (0–0) /Bajkó Barna (90.)/; Galaci Metalosport – FC Székelyudvarhely 1–0 (1–0) /Cons­tan­tinescu (22.)/. Az I. csoportot az FK Csíkszereda vezeti 17 ponttal a 16-16 pontos Szászhermány és a Sporting Liești előtt, az FC Székelyudvarhely 4 ponttal a 13. helyen áll. A 9. forduló keretében az FK Csíkszereda pénteken 15 órától a Galaci Metalosportot fogadja, míg szombaton szintén 15 órától az FC Székelyudvarhely az Avântul Valea Mărului ellen játszik szintén hazai környezetben. Kopacz Gyula