Elmaradt a gyergyói bravúr

A második harmad végéig jól tartotta magát a Gyer­gyó­szent­miklósi Progym a Brassói Co­ro­na ellen a román jégkorongbajnokság hétközi fordulójában, amikor egygólos előnyre is tett szert, ám a második felvonás utolsó perceit nagyon elrontotta, majd az utolsó felvonásra nem volt esélye. A Brassó ennek fényében megérdemelt győzelmet aratott. [caption id="attachment_59005" align="aligncenter" width="960"] A második harmad vége megpecsételte a hazaiak sorsát Fotó: Tamási Zoltán[/caption] Bravúrra készült a Gyergyó­szent­miklósi Progym a Bras­sói Corona ellen a román jégkorongbajnokság hétközi játéknapján, hazai pályán. Ennek érdekében többet is tettek meg a gólszerzés érdekében, mégis a vendégek szereztek vezetést. A második felvonás is kiegyenlített játékot hozott, amikor villant is a Progym. Előbb Novak szólóból lőtt hálószaggató gólt, majd Csergő szerezte meg a vezetést előnyben. Ezt követően pedig kettős előnyből is volt lehetősége a házigazdának, de felállni sem nagyon tudtak. Majd jöttek a vendéggólok a harmad végén. Előbb Walls, majd Gliga góljaival át is vették a vezetést. Az utolsó felvonásra nem sok esélye maradt a hazai csapatnak, és a vendégek végül felülkerekedtek a piros-fehéreken. Zárásként egy Boriszenko–B. Otto bunyó alakult ki, ebben már hazai győzelemmel. Eredmény Gyergyószentmiklósi Progym – Brassói Corona 2–5 (0–1, 2–2, 0–2) Gólszerzők: Novak (27.), Csergő (29.), illetve Wilgosh (12., 58.), Walls (38.), Gliga (40.), Macmillan (47.). HN-összeállítás