Döntős a csíki úszó

Bákóban rendezték a 10–11 éves úszók országos bajnokságának regionális döntőjét, amelyen a VSK Csíkszeredát egy sportoló képviselte. Farkas Dániel Márk egy úszónemet kivéve az első húszban zárt, legjobb eredményét hátúszásban érte el, ahol negyedik lett. Úszhat az országos döntőben is. [caption id="attachment_85906" align="aligncenter" width="1024"] Farkas Dániel Márk hátúszásban negyedik lett, így részt vehet az országos bajnokságon[/caption] Remek szereplésének köszönhetően az országos bajnokságon is indulhat Farkas Dániel Márk, a VSK Csíkszereda úszója az elmúlt hét végén a Bákóban tartott regionális versenyen szerzett részvételi jogot az országos megmérettetésre. Két csíki úszó a héten érdekelt az országos bajnoki döntőben. Péntektől vasárnapig Bákóban a 10 és 11 évesek számára tartották az országos bajnokság Keleti regionális versenyét, a legjobbak pedig indulási jogot szereztek az országos döntőre. Farkas Dániel Márk egy éve a VSK Csíkszereda sportolója, edzője, Trandafir Norbert elmondta, egy év alatt rengeteget fejlődött a fiatal úszó. – Gyorsúszásban öt, hátúszásban hét, pillangóúszásban nyolc, mellúszásban pedig tíz másodpercet javított saját legjobb idején egy év alatt Farkas Dániel. Tavalyhoz képest nemcsak időeredményei, hanem a regionális versenyen elért eredményei is sokkal jobbak, a hétvégén pedig a legjobb húszban zárt, egy úszásnemet leszámítva – mondta a csíki sportoló edzője. Trandafir Norbert hozzátette, az elért eredmények alapján Farkas Dániel Márk indulhat az országos bajnokságon. A bákói versenyen huszonnégy klubtól összesen 180 gyerek vett részt, Farkas Dániel a 11 évesek korosztályában mellúszásban a 28., gyorsúszásban a 10. és 17., pillangóúszásban a 16., vegyes úszásban a 14., míg legjobb eredményét hátúszásban érte el, ahol a negyedik lett. A héten újabb versenyeket tartanak Bákóban, ezúttal a felnőttek és az ifjúságiak számára szervezik meg az országos bajnokságot az 50 méteres medencében, a viadalon két csíkszeredai sportoló is részt vesz. Erőss Nóra a 14–15 évesek korosztályában 50 méteren hát- és mellúszásban, 100 és 200 méteren mellúszásban, valamint 200 méteren vegyes úszásban áll rajthoz, míg Balog Henrietta a 16–17 évesek között 50 és 100 méteren gyors- és hátúszásban, valamint 200 méteren hátúszásban áll rajthoz az országos bajnokságon. Kopacz Gyula