Döntőben a magyar váltó

Olimpiai döntős a magyar férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba összeállításban. A magyarok ellenfelei Dél-Korea, Kína és Kanada váltói lesznek a február 22-i döntőben. Chloe Kim (képünkön) nyerte a hódeszkások versenyét félcsőben a pjongcsangi téli olimpián. Az amerikai az utolsó futamban egymás után kétszer is bemutatott egy 1080-as ugrást, először az olimpiák történetében. Az időjárás végre engedte versenyezni az alpesi sízőket is, a férfi kombinációt az előző napok szeles kálváriája után tegnap meg lehetett rendezni. Az alpesi sí egyik legnagyobb egyénisége, az osztrák Marcel Hirscher életében először ünnepelhetett olimpiai aranyérmet. Szánkóban Natalie Geisen­ber­ger lett az aranyérmes, a német sportolónő harmadszor lett olimpiai bajnok. A román Rodica Stămăturaru a hetedik helyen zárt. Izgalmasra sikerült a női rövid pályás gyorskorcsolya 500 méteres döntője. A futamot Arianna Fontana nyere Csoj Min Dzsong (Dél-Korea), valamint Yara van Kerkhof (Hollandia) előtt. Ám a bírók lökés miatt kizárták a dél-koreai sportolót, így van Kerkhof lett az ezüstérmes, míg a kanadai Kim Boutin nyakába akasztották a bronzérmet.