Dobogós szárhegyiek

Remekül szerepelnek a gyer­gyó­szárhegyi lányok az országos kézilabda-bajnokság ifjúsági III-as korosztályában. Hat fordulót követően a Bástya a harmadik helyen áll, a szé­kelyudvarhelyiek a középmezőnyben vannak, a csíkszeredaiak pedig utolsó előtti helyen állnak a D csoportban. Három Hargita megyei lánycsapat is érdekelt az országos kézilabda-bajnokság ifjúsági III-as korosztályában. A legelőkelőbb helyzetben a gyergyószárhegyiek állnak, a székelyudvarhelyiek a középmezőnyben helyezkednek el, míg a csíkszeredaiak jelenleg az utolsó előttiek, de mindössze négy pont a lemaradásuk a második helyezettel szemben. Az első forduló már megyei rangadót hozott, a Gyergyó­szár­hegyi Bástya a VSK Csíkszeredát fogadta, legyőzte 37–24-re, míg az ISK Székely­udvarhely Brassó­ban a Transilvania csapatától kapott ki 36–22-re. A második fordulóban csak az udvarhelyiek szereztek pontot: döntetlent játszottak Breazán, míg a Bástya Szász­sebesen, a VSK hazai környezetben kapott ki a Brassói ISK Di­na­mótól. A harmadik játéknapon a Bástya Szárhegyen páholta el a Tricolorul Breazát (33–9), a szé­kelyudvarhelyi lányok az ISK Sepsiszentgyörgyöt győzték le, míg a csíkiak Brassóban a Co­ronától szenvedtek vereséget. A negyedik fordulóban a VSK Csíkszereda megszerezte első győzelmét, a csíki lányok a Brassói Transilvaniát győzték le hazai környezetben, míg a Bástya szoros küzdelemben nyert a Dinamo Brassó ellen, a székelyudvarhelyiek viszont Fogarason kikaptak. Az ötödik forduló újabb megyei rangadót hozott, Székelyudvarhelyen az ISK a VSK Csíkszereda ellen nyert, a Bástyát pedig a Corona győzte le. A hatodik forduló meccseit az elmúlt hétvégén rendezték, az udvarhelyi lányok Szászsebesen kaptak ki, a másik két Hargita megyei csapat viszont szoros meccsen győzött. A VSK Csíkszereda a meccs vége előtt pár másodperccel szerezte meg a győzelmet a sereghajtó ISK Sepsiszentgyörgy ellen (26–25), míg a Bástya Szárhegyen a Brassói Trasilvania csapatát múlta felül 23–22 arányban. A csoportot hat forduló után a Corona vezeti 12 ponttal a 8-8 pontos Transilvania, a Bástya és az ISK Dinamo Brassó előtt, az ISK Székelyudvarhely 5 ponttal a hetedik, míg a VSK Csíkszereda 4 ponttal a kilencedik helyen áll. A hetedik fordulóban újabb megyei rangadó lesz, vasárnap 14 órától a székelyudvarhelyi sportcsarnok ad otthont az ISK – Bástya meccsnek, míg a VSK Csíkszereda Fogarason játszik 11 órától. HN-összeállítás