Döntőben a Sportklub

A szoros eredmény ellenére nagyon sima győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a román bajnokság elődöntőjének mindent eldöntő ötödik összecsapásán. A Progym nagyon elfáradt erre a meccsre, így a csíki csapat készülhet a bajnoki döntőre, amely pénteken kezdődik. [caption id="attachment_46098" align="aligncenter" width="1000"] Ráborította ellenfelére a pályát a Sportklub Fotó: László F. Csaba[/caption] Csöpögésig telt a Vákár Lajos Műjégpálya a kedd esti román bajnoki elődöntőre, amelyen a Csíkszeredai Sportklub a Gyergyószentmiklósi Progymot fogadta. Talán legutoljára Csíkszeredában a városi derbiken – Sportklub – HC – voltak ennyien. Egy idő után a mérkőzésre érkezőket meg kellett fordítsák a jegypénztár előtt. A telt ház hozta magával a remek sportszerű hangulatot is, amelyet a két szurkolótábor generált. A mérkőzés felvezetéseként pedig díjazták az ISK Csíkszereda U20-as csapatát, amely épp egy hete hódította el a román bajnoki címet. Az „ünnepi” hangulatban a közönség pedig azt látta, hogy a Sportklubnál sikerült hadrendbe állítani Papp Szabolcsot, Bíró Tamást és Antal Zsombort is, míg a túloldalon Daradics már nem tudta vállalni a játékot. Az, hogy a kék-fehérek közel teljes kerettel tudtak kiállni, rá is nyomta bélyegét a meccsre. Antal Zs. és Valchar már az első percben ziccert vétett, de ugyanezt a szívességet már Péter R. nem tette meg és megszerezte a vezetést. A folytatásban is teljes volt a hazai csapat dominanciája, de ezek csak helyzetekben jelentkeztek, illetve további ziccerekben, amelyek Valchar, Szolarjov, illetve Péter nevéhez fűződtek. A második játékrészt rosszul indította a Sportklub, hiszen Moldován ült ki két percre. A Progym nemhogy nem tudott élni a lehetőséggel, de még gólt is kapott. A gyergyói kapu előtti bulit Bíró Tamás azonnal kapura lőtte, és a pakk Szakács lábai között a hálóban kötött ki. Megvolt a megnyugtató kétgólos előny, de a szurkolók már a harmadikat várták. Ez nem akart jönni, hiszen a Progym remekül tördelte a játékot, így Leo Gudas legénysége nehezen tudott építkezni, így a túloldalon csak elvétve jutottak el Onodi kapujáig. A harmad hajrája viszont meghozta az áttörést. Egy újabb bulit követően Valchar mattolta Szakácsot. Az utolsó felvonás előtt a játék képe alapján bátran ki lehetett jelenteni, hogy minden eldőlt. A Progym játékosai nagyon fáradtan mozogtak, így csak nagy dráma kellett volna történjen a fordításhoz. A szépítő találathoz viszont nagyon közel álltak, miután a 49. percben Konyajev szólót rontott. Ekkor rákapcsolt megint a Sportklub, de sem Molnár Zsombor ajtó-ablak helyzete, sem Moldován szólója nem talált utat Szakács ketrecébe. Az 59. percben másodszor hagyott ki a Sportklub védelme, igaz, ezúttal emberhátrányban, amit Yaskevich bombagólja jelzett. A hátralevő időben Farkas Csaba, a vendégek trénere kapuslehozatallal próbálkozott, de ez már nem jött be. A Sportklub bejutott a román bajnoki döntőbe, és pénteken már Brassóba látogat, ahol a Corona lesz az ellenfele. Eredmény: Csíkszeredai Sport­­klub – Gyergyószentmiklósi Pro­gym 3–1 (1–0, 2–0, 0–1) /Péter R. (2.), Bíró T. (22.), Valchar (40.), illetve Yaskevich (59.). Darvas Attila