Csoportelső magyarok

Káprázatos, feszültségekkel, illetve gólokkal teli mérkőzésen 3–3-as döntetlent ért el Magyarország labdarúgó-válogatottja tegnap este Portugália ellen az F csoport rangadóján. Dzsudzsák, illetve C. Ronaldo is két-két góllal zárt. Összességében viszont a magyar válogatott csoportelsőként lépett tovább, miután a csoport másik találkozóján Izland 2–1-re verte Ausztriát. [caption id="attachment_31202" align="aligncenter" width="1000"]Dzsudzsákék megköszönik a szurkolók támogatását Fotó: mti.hu Dzsudzsákék megköszönik a szurkolók támogatását Fotó: mti.hu[/caption] Hatalmas várakozás előzte meg a labdarúgó-Európa-bajnokság F csoportjának rangadóját, amelyen Magyarország és Portugália nemzeti tizenegye nézett farkasszemet. A magyaroknak mondhatni „tét nélküli” volt az összecsapás, hiszen az eredménytől függetlenül biztosították helyüket a nyolcaddöntőben, míg a portugáloknak legalább egy pontra volt szükségük. A kilencven perc alatt a portugálok voltak végig kezdeményezőbbek, de a magyarok sem adták olcsón a bőrüket. A 19. percben Gera pedig a vezetést is megszerezte egy távoli bomba után, amelyre a félidő hajrájában jött a válasz Nani révén. A térfélcserét követően felpörögtek az események. A magyarok két alkalommal is vezetést szereztek Dzsudzsák góljaival, de C. Ronaldo klasszis megoldásai mindig eredményt hoztak az ibériai csapat számára. Az újabb magyar találat hamar érkezhetett volna, de egy magyar kontra végén Szalai a kapufát találta el. A hajrára lenyugodtak a kedélyek, és a felek megelégedtek a döntetlennel. A csoport másik meccsén Izland 2–1-re verte Ausztriát.   Eredmények és állás D csoport, 3. forduló: Horvátország–Spanyolország 2–1 (1–1) /Kalinic (45.), Perisic (87.), illetve Morata (7.)/; Csehország–Törökország 0–2 (0–1) /Ylmaz (10.), Tufan (65.)/. 1. Horvátország 3 2 1 0 5–3 7 2. Spanyolország 3 2 0 1 5–2 6 3. Törökország 3 1 0 2 2–4 3 4. Csehország 3 0 1 2 2–5 1 F csoport, 3. forduló: Magyarország–Portugália 3–3 (1–1) /Gera (19.), Dzsudzsák (47., 55.), illetve Nani (42.), C. Ronaldo (50., 62.)/; Izland–Ausztria 2–1 (1–0) /Boedvarsson (18.), Traustsasson (90.), illetve Schoepf (60.)/. 1. Magyarország 3 1 2 0 6–4 5 2. Izland 3 1 2 0 4–3 5 3. Portugália 3 0 3 0 4–4 3 4. Ausztria 3 0 1 2 1–4 1 Az E csoportból az Olaszország–Írország és a Belgium–Svédország mérkőzések lapzárta után értek véget. A nyolcaddöntőben: június 25., szombat: Svájc–Lengyelország (16 óra), Wales – C/D3 (19), Horvátország – Portugália (22.); június 26., vasárnap: Franciaország – C/E3 (16), Németország–Szlovákia (19), Magyarország – E2 (22); június 27., hétfő: Olaszország–Spanyolország (19), Anglia–Izland (22).