Címvédők a csíkiak

Amara adott otthont az elmúlt héten az országos autómodell versenytábornak. Csíkszeredából a Gyermekek Háza tanulói Kis János szakkörvezető irányítása alatt több érmet is szereztek a viadalon. [caption id="attachment_33064" align="aligncenter" width="651"]A győztes csapat A győztes csapat[/caption] Amarán versenyeztek az elmúlt héten az autómodellezők, a Tanügy­minisztérium által szervezett és finanszírozott viadal döntőjére tíz megyét képviselő csapat kapott meghívást. A négynapos versenytáborba végül kilenc háromfős csapat jelent meg, akik hat versenykategóriában harcoltak az elsőségért. A versenyen jól szerepeltek a csíkszeredai Gyermekek Háza tanulói, a csapatnak sikerült megvédenie bajnoki címét: az idén is első helyen végeztek a csapatversenyben. Egyéniben Lőkös Péter az 1/10 Off Road kategóriában (gyorsasági verseny 1/10 méretarányú kétkerék-meghajtású elektromos terepmodellekkel) az első helyen zárt, míg az ügyességi versenyen (1/12 méretarányú elektromos pályamodellel) a második lett. Nagy Mátyás az 1/12 Track kategóriában (gyorsasági verseny 1/12 méretarányú elektromos pályamodellekkel) győzött, míg az 1/10 Pro kategória (gyorsasági verseny 1/10 méretarányú elektromos pályamodellekkel) harmadik helyét szerezte meg. Laczkó Tibor az 1/10 Touring (összkerék-meghajtású elektromos pályamodellek) kategóriájában, valamint az 1/8 IC Track (gyorsasági verseny összkerék-meghajtású robbanómotoros modellekkel) kategóriában is a negyedik helyen zárt. – Az utolsó két kategóriában technikai gondokkal küzdöttünk, egyébként itt is jobb eredmény született volna, de szerencsére így is elég volt, hogy csapatversenyben első helyen végezzünk. Nagy kihívás, hogy mind a hat kategóriában versenyképes modellekkel tudjunk rajthoz állni, és hogy megfelelő felszereléssel, szerszámokkal, cserealkatrészekkel rendelkezzünk. Ehhez évente sok ezer lejre lenne szükség, amit a Gyermekek Háza nem tud biztosítani a kör számára – mondta a verseny után Kiss János. A Gyermekek Háza autómodellező szakkör vezetője elmondta, a Csíki Gyermekek Egyesület segítségével pályázatokból, a szülők által felajánlott fizetési adó 2%-ából, szponzoroktól kapott kisebb támogatásokból próbálják szinten tartani a kört, de egyre nehezebb. Kiss szerint céljuk, hogy jövőre felújítsák a modellparkot, hogy minden modell karosszériáján megjelenjenek a Székelyföld szimbólumai, a támogatók neve, logója, mert büszkén képviselik a térséget minden versenyen, ahol megjelennek. Versenyek augusztusban A versenyszezon még tart, augusztus 3–4. között Békáson találkozik az ország legjobb nyolc csapata egy Off Road versenyen, majd 5-én és 6-án a megyeszékhelyen tartják a IX. Csík-kupa autómodell-versenyt, amelyre nyolc csapatot várnak. Augusztus 5-én, pénteken 17 órától a Nagy Imre Általános Iskola sportpályáján ügyességi verseny lesz, 18 órától pedig gyorsasági verseny 1/12 méretarányú elektromos pályamodellekkel. Másnap 9 órától kezdődik a Mikó-vár előtt az Off Road verseny kétkerék- és összkerék-meghajtású modellekkel. Délben felnőttek és gyerekek számára kiírt nyílt verseny lesz, az Erdély-kupa harmadik fordulója, amelyre Szatmárnémetiből, Marosvásárhelyről, Aradról, Bukarestből érkeznek versenyzők. Az augusztusi versenyeket Csíkszereda Polgármesteri Hivatala, a Gyermekek Háza, a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság és a Hidrotran Kft. támogatja, a szervezők ezúttal is köszönetüket fejezik ki a Nagy Imre Általános Iskola vezetőségének, hogy rendelkezésükre bocsátják az iskola pályáját edzésre és versenyhelyszínnek. HN-információ