A harmadik helyen telel az SZKC

A hazai férfikézilabda országos bajnokság idei utolsó találkozóján, hazai környezetben a Székely­ud­var­helyi Kézilabda Club ötgólos győzelmet aratott a CSM Suceava felett. A sikernek köszönhetően az udvarhelyiek a tabella harmadik helyén telelnek, a következő forduló meccseit 2017. február 4-én rendezik. [caption id="attachment_41157" align="aligncenter" width="1000"] Mihalcea tegnap is az SZKC legeredményesebbje volt Fotó: szkc.ro / archív[/caption] Miután tegnap este hazai pályán ötgólos győzelmet aratott a CSM Suceava ellen, a dobogó harmadik helyéről várja majd a 2017-es folytatást a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club, a férfikézilabda országos bajnokság 16. fordulójában. Szász András és Milorad Kukoszki sérülés miatt nem játszott, viszont bekerült a keretbe Buzogány Barna, a fiatal kapusnak a tegnapi volt az első találkozása az élvonallal. A vendégek góllal kezdték a meccset, az SZKC viszont hamar egyenlített és át is vette a vezetést, de Suceavának erre is volt válasza. Zsinórban négy udvarhelyi találat következett, majd az egy suceavai gólt újabb három udvarhely követte, így a 10. percben már kényelmes volt a hazaiak előnye. A szünetig állandósult az SZKC ötgólos előnye, ami a 38. percig ki is tartott, ekkor viszont Suceava megrázta magát és az udvarhelyiek hibáit kihasználva zsinórban öt gólt dobva kiegyenlített. Az utolsó tíz percben az SZKC összekapta magát és a hazaiak újra szórni kezdték a gólokat, így a mérkőzés végére visszaállt az ötgólos előny. Eredmények A 16. fordulójának eredményei: Székelyudvarhelyi KC – CSM Suceava 31–26 (19–14). A hazai pontszerzők: Mihalcea 9, Ko­mogorov 7, Tálas 4, Ghita 2, Kuzmanoszki 2, Ojleszki 2, Baranau 3, Markez 1, Peric 1. További eredmények: Temesvári Poli – HC Vaslui 30–25, Szatmárnémeti VSK – Bukaresti Steaua 25–25, Bukaresti CSM – Bukaresti Dinamo 32–33, Tordai Potaissa – CSM Focșani 32–21, Resicabányai Adrian Petrea – Konstancai Dél-Dobrudzsa KC 24–33, Fogarasi VSK – Dunărea Călărași 23–24. A bajnokság állása: 1. Dinamo 41 pont, 2. Dobrogea Sud 40 p., 3. SZKC 35 p. Kopacz Gyula