Hirdetés

Törvénymódosítással kötelezné az RMDSZ a kormányt, hogy fizesse ki a fogyatékkal élőknek járó támogatást

Törvénymódosító javaslatot iktatott szerdán az RMDSZ a szenátusban, amely – ha elfogadják – arra kötelezi a kormányt, hogy fizesse ki a fogyatékkal élő személyeknek járó támogatást – közölte lapunkkal az RMDSZ Cseke Attila, a szövetség szenátusi frakcióvezetőjének nyilatkozatára hivatkozva.

Hírszerkesztő: Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: 2 perc
Törvénymódosítással kötelezné az RMDSZ a kormányt, hogy fizesse ki a fogyatékkal élőknek járó támogatást
Illusztráció Fotó: pexels.com

A közleményben emlékeztetnek: a fogyatékkal élő személyek állami juttatásban részesülnek, azok pedig, akik a legsúlyosabb fogyatékossági csoportba tartoznak, és folyamatos segítségre szorulnak a mindennapi teendők elvégzésében, külön állami támogatást kapnak, amiből az őket gondozó személyeket fizethetik.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Mindkét összeg 10 százalékát a helyi önkormányzat, a hatályos törvény szerint pedig legtöbb 90 százalékát a kormány fizeti. Ezért

sok esetben nem folyósította vagy csak részben folyósította ezeket az összegeket a kormány,

nagy gondokat okozva ezzel a fogyatékkal élőknek, családjaiknak és a helyi önkormányzatoknak – mutatott rá az RMDSZ-es szenátor.

Cseke Attila elmondta: az RMDSZ módosító javaslatot iktatott, amely kimondja: az állam ezeknek a juttatásoknak a 90 százalékát kifizeti, nem pedig legtöbb 90 százalékát fizeti. Ez a szociális juttatás az állam feladata, az önkormányzatoknak pedig pénzügyi nehézséget okoz, ha nem tudják előre, a helyi költségvetés megtervezésekor, hogy az állam ebből mennyit vállal. „Az önkormányzatoknak nincs beleszólása abba, hogy hány személyt nyilvánítanak súlyos fogyatékosnak, ezt egy szakbizottság szabja meg,

az államnak pedig teljesítenie kell kötelességét, és utalnia kell a támogatást.

Pénzügyi biztonságot, megélhetést biztosítunk ezáltal a társadalom egyik legkiszolgáltatottabb rétegének és az önkormányzatoknak” – idézte a közlemény Cseke Attila. 

Végül emlékeztettek: a törvénymódosító javaslatról a parlament két háza dönt, és ha megszavazza, a jogszabály a Hivatalos Közlönyben való megjelenése után léphet érvénybe.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!