Ma ismét szabadnap a tanügyben
Szabadnappal indult június az iskolásoknak, ráadásul a tanév utolsó hónapjának első hete mindössze három napot tartott, hiszen ma ismét nem kell iskolába menni. Eközben véget ért a tanév a középiskolák végzősei számára, jövő héten a nyolcadikosok is búcsúznak.
A gyermeknappal meghosszabbított hétvége után kedden tértek vissza az iskolákba a diákok, mindössze három napra, mert június ötödike a pedagógusok napja, amely hivatalos szabadnap a közoktatásban.
Közeleg ugyanakkor a tanév vége, a 12. osztályos tanulóknak már véget is ért az oktatás, a héten több helyen is ballagási ünnepségek zajlottak. Számukra jövő héten, június 8-án a kompetenciapróbákkal el is kezdődik az érettségi időszaka. Az írásbeli szakasz június 29. és július 3. között zajlik, a folyamat a végleges eredmények kiközlésével július 13-án zárul.
Jövő héten, június 12-én az általános iskolák végzősei, a nyolcadikosok számára is véget ér a tanév. Rájuk is vizsga vár, az abszolválónak is nevezett országos felmérésre június 22–26. között kerül sor, végleges eredményeket július 8-án hirdetnek. A kapott jegyek átlaga alapján történik a középiskolai felvételi, a központi számítógépes elosztással, beiratkozással a folyamatra július végén, 28-án kerül pont. A többi évfolyam június 19-én zárja a tanévet, kivéve a szakközépiskolák tanulóit, akik csak június 26-án kapják ki a nyári vakációt (36 hét helyett a szakmai gyakorlat miatt esetükben 37 hetes a tanév).
A nyári vakáció szeptember 6-áig tart.
