Szuperliga vagy másodosztály? Kövesse velünk az FK Csíkszereda – Bukaresti Dinamo labdarúgó-mérkőzés eseményeit

Hétfő este játszik a FK Csíkszereda – Bukaresti Dinamo. A labdarúgó Szuperligáért kiírt osztályozó visszavágó mérkőzésen legalább háromgólos különbséggel kell győzzenek az Ilyés Róbert által irányított piros-feketék. Kövessék velünk az eseményeket.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
Fotó: László F. Csaba

22:30

A mérkőzést követően viszonylag fegyelmezetten, rendbontás nélkül indultak el a városból a szurkolói autóbuszok.

21:55

Annak ellenére, hogy a ma esti találkozón ellenfelét végig uralta, több kapura tartó lövése volt, mint ellenlábasának, az FK Csíkszeredának nem sikerült áttörnie a Dinamo védvonalát. Az FK focisai azonban megmutatták, hogy fel tudnak nőni a Szuperliga alsóházi rájátszása 8. helyezettjének szintjére. Az FK Csíkszereda az osztályozó visszavágóját gól nélküli döntetlennel zárta a Bukaresti Dinamo ellen, így a 2024/2025-ös idényt is a másodosztályban kezdi.

21:40

A Dinamo védekezésre és ellentámadásra rendezkedett be, egy ilyen akció végén kellett nagyot védenie Gyengének a 73. percben. A 77. percben merész húzásra szánta el magát a csíki edző: a középpályás Szondi és a hátvéd Nagy helyére két csatárt, Jelenát és Gheraliát küldte pályára. A meccs hajrájában négy csatárral támad az FK Csíkszereda.

21:30

Eddig bírták. Egy óra elteltével az ultrák egy csoportja rázendített a „Hai România!” rigmusra, amit az „Afară, afară cu ungurii din țară!” (Magyarok, ki az országból!) rigmus követett, de végül a vendégek többsége által skandált „Hajrá, Dinamo!” elnyomta a gyűlölködők hangját. A csendőrség közlése szerint a lelátón és a pályán kívül mintegy 1200 Dinamo-szurkoló van.

21:20

Az 59. percben előbb Csürös 28 méterről, majd Nagy János 18 méterről leadott lövését védte bravúrral a Dinamo kapusa.

21:15

Babati nagy helyzetével indult a második félidő, Makrai beadását követően a csíki csatárnak 5 méterről nem sikerült a vendégek kapujába juttatni a labdát. Az 51. percben újabb csíki helyzet alakult ki, ezúttal Anderson Ceará 20 méterről leadott lövését ütötte szögletre a vendégek kapusa. Egyre jobban beszorul a Dinamo, kérdés, hogy meddig tudják a védelmüket biztosítani.

20:55

A szünetben békés csend honol az arénánál, páran telefonjukat nyomkodják, egyesek sorban állnak a vécék és a büfé előtt, mások az első félidő történéseit elemzik.

20:45

Az első félidőben többet támadott az FK Csíkszereda, és uralta a játékot, a 13. percben Jebari ugyan bevette a Dinamo kapuját, de les miatt a gólt nem adta meg a játékvezető. Két kényszercserét is kénytelen volt végrehajtson Ilyés Róbert vezetőedző, a 29. percben Jebari, a 42. percben Veres sérült meg, helyükre Anderson Ceará és Pintér lépett pályára. A félidőben az eredmény 0-0.

20:40

Az Erőss Zsolt Aréna parkolójában tartózkodó szurkolók a mérkőzés első félidejének hajrájában rákapcsoltak csapatuk buzdítására.

20:15

Alig negyedórát kellett várni az első petárda eldördüléséig, a rendbontó szurkolót kisebb dulakodás után a hatóságok kivezették. Közben a pályán kívül is a csendőrök kellett beavatkozzanak egy összetűzésbe. Emellett egy Dinamo-szurkoló a korláton áthajolva leesett a lelátóról. A mentőszolgálat helyszínen tartózkodó egyik esetautója a sérültet a megyei kórházba szállítja.

20:10

A Dinamo-szurkolók nagy része nem a lelátókon szurkol. A pályán kívül vannak, ahol szurkolói pólókat és ereklyéket lehet vásárolni.

20:00

A találkozó kezdőrúgását Deáky Tibor végezte el, aki 1960-tól volt csíki labdarúgó, majd sportvezető. Amikor elhangzott a pályán a kezdő sípszó, a beharangozott tízezer szurkoló helyett a vendég gárdát alig százan biztatták a parkolóban a kivetítő előtt.

19:50

Köszöntötték a pályán az FK Csíkszereda női labdarúgócsapatát, akik a 3. helyen zárták a bajnokságot. Kollégánk tájékoztatása szerint egyébként abszolút telt ház van, több mint 2300 néző és mintegy 50 újságíró van a helyszínen.

19:45

Megtelt szurkolókkal a hazai és a vendégszektor. Felfokozott hangulatban várják a mérkőzés kezdetét.

19:35

Kollégánk tájékoztatása szerint a csendőrök nem engednek be senkit, akinél üdítőital vagy alkohol van. Több szurkoló a kordonon kívül fogyasztja el a nála lévő folyadékot.

19:30

Az FK Csíkszereda szurkolói is érkeznek a lelátókra. Felfokozott a hangulat.

19:15

Folyamatosan jönnek a Bukaresti Dinamo szurkolói. Helyszínen lévő kollégánk tájékoztatása szerint óriási a hatósági jelenlét a pálya körül. Mint beszámoltunk róla, 1000-1500 Dinamo-drukkert várnak a meccsre.