Elmaradt villanyszámla okoz fejtörést

Négyből három utcában késik az aszfaltozás Fenyéd községben az esős időjárás miatt, de jó hír, hogy a kivitelező dolgozik a Fenyéd–Székelyudvarhely közötti járdaszakasz alapozásán.

Pál Emil
Elmaradt villanyszámla okoz fejtörést
Dolgoznak a Fenyédet Székelyudvarhellyel összekötő járdaszakasz kiépítésével. Kérdéses a kifizetés, de nem hagynak alább a munkával Fotó: Pál Emil

A nem folyósított pályázati pénzek mellett a kedvezőtlen időjárási körülmények is hátráltatták Fenyéden a négy utca aszfaltozását és egy járda építését célzó, az Anghel Saligny-programból finanszírozott projektet: a Határpatak utcát aszfalttal burkolta a kivitelező, de három másik utcában még kőport kell leterítenie, és csak utána kezdheti el az aszfaltozást. Lapunk megkeresésére Bokor Botond, a község polgármestere elmondta, jelenleg a 13A országút bal oldalán dolgozik a kivitelező a járda alapozásával, így időnként irányítják a forgalmat az érintett útszakaszon. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!


Kárba megy a munka, ha leállnak

Az elöljáró szerint, ahogy az idő javul, a Lok és Patak utcában, valamint egy rövidebb, Máréfalva irányába vezető utcában is leteríti az aszfaltréteget a kivitelező.

– Jelenleg annyira előrehaladott fázisban van a projekt, hogy a kivitelező is úgy látja jónak, ha nem áll le vele és befejezi. Ha most abbahagyná, kárba menne a munkájuk jó része, és a kifizetés sem valósulna meg

– közölte Bokor Botond, megjegyezve, hogy bizakodó a projekt ellenértékének kifizetése kapcsán. 
Ám mint kiderült, más is okoz gondokat a községek háza táján. 

Elmaradt villanyszámla okoz fejtörést

67 ezer lejes kifizetetlen számla

A község elöljárója aggodalmának adott hangot az önkormányzatokat érintő megszorítások miatt, mint fogalmazott: „az állam bokrostól lövi a nyulat”, ez pedig több önkormányzatot csődközelbe juttathat.

– Két hónapja van egy 67 ezer lejes kifizetetlen villanyszámlánk. Működési oldalon nincs pénzünk, hogy kifizessük, más területről sem tudunk átcsoportosítani, mert nincs, ahonnan elvegyünk. Ha ehhez még hozzáadódik a létszámleépítés, könnyen lehet, kezelhetetlen problémákba fogunk ütközni

– húzta alá Bokor Botond, hozzátéve, hogy már egyeztetett több olyan község vezetőjével, ahol a kassza mínuszban van.
Kérdésünkre, hogy lát-e kivezető utat az önkormányzatokat érő szigorítások teremtette helyzetből, azt felelte: „ebben az országban menet közben is változnak a játékszabályok”, de ő alapvetően bizakodóan tekint előre.





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!