Hirdetés

A Főnixben támadnának fel

Hétfőtől a mérkőzések helyszínén, a debreceni Főnix Arénában készül a csütörtökön rajtoló olimpiai selejtező tornára a magyar női kézilabda-válogatott, amelynek a magyar férfiak után jó esélye van arra, hogy Tokió után újra részt vegyen a nyári játékokon. Ehhez a svéd, japán, kameruni hármasból legalább kettőt kell megelőznie Go­lo­vin Vlagyimir szövetségi kapitány csapatának.

Jakab Árpád
Becsült olvasási idő: 9 perc
A Főnixben támadnának fel
Talpra, magyar! Itt az idő újra olimpián játszani Fotó: MKSZ

Az olimpiai selejtező előtti főpróba meglehetősen felemásra sikerült a magyar válogatottnak: az idei Európa-bajnokság társházigazdái számára kiírt Európa Kupa utolsó két fordulójában Norvégában szenvedtek tizenöt gólos vereséget Bíró Blankáék, majd az utolsó körben hattal verték Győrben a jóval szerényebb képességű Ausztriát. Apropó, Bíró: a Fe­renc­vá­ros rutinos kapusa bordasérülés miatt kihagyta az utolsó két mérkőzést, ám újra bevethető, és – akárcsak a világbajnokságon – most is fontos szerep hárul rá. Nem mellékesen a kapusposzton tűnik a legerősebbnek a magyar válogatott, hiszen Ja­nu­rik Kinga és Szemerey Zsófi is bombaformában védett az utóbbi időben a magyar bajnokságban és a nemzetközi kupákban. Szintén jó hír, hogy felépült sérüléséből Klivinyi Kinga is: a Budaörs átlövőjének bevállalós, gólerős játékára is nagy szükség lesz, hiszen a vb-n is a 32 esztendős játékos vette hátára a csapatot, amikor hullámvölgybe kerültek. Orrtörés miatti egy hónapos kényszerpihenője után visszatér Albek Anna is: a vajdasági Adán született és nevelkedett balkezes átlövő hétfőn már a társaival edzett, igaz, edzői figyeltek arra, hogy kerülje a fizikai kontaktust. A 25 éves játékos a felnőtt keretben szereplő társaival, Faluvégi Dorottyával, Márton Grétával, Klujber Katrinnal, Füzi-Tóvizi Petrával, Pásztor Noémivel és Kácsor Grétával egyetemben tagja volt annak a juniorválogatottnak, amely 2018-ban Golovin Vlagyimir és segítője, Pigniczki Krisztina irányításával éppen Debrecenben ért csúcsra az U20-as világbajnokságon. Szóval Debrecen egyszer már bejött ennek a társaságnak, s ha a fiúk példájából erőt merítve teljes odaadással játszanak a hétvégén, akkor hosszú idő után újra olimpián szerepelhet, visszajuthat a világelitbe, feledtetheti az elmúlt évek világeseményein bekövetkezett kudarcokat a magyar női kézilabda-válogatott.
A sikerhez csütörtökön 16.30-tól Kamerunon, pénteken 19 órától Svédországon, vasárnap 20.15-től pedig Japánon keresztül vezet az út. Hétvégén nagyon sok szé­kely­föl­di szurkoló is Debrecen felé veszi az irányt, de aki nem tudja a helyszínen biztatni a csajokat, az a képernyő előtt is megteheti, hiszen az ígéretek szerint az M4 Sport élőben, kódolatlanul közvetíti a találkozókat.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Elkészült a kalapbeosztás

Az Európai Kézilabda-Szö­vetség (EHF) nyilvánosságra hozta az idei Európa-bajnokság kalapbeosztását, amely alapján majd hat négyes csoportba sorsolják a csapatokat. A tornát november 28. és december 15. között rendezik meg Magyarországon, Ausztriában és Svájcban. A csapatokat négy hatos kalapba osztották, a magyarok a kettes sorszámúba kaptak besorolást Németország, Spa­nyol­or­szág, Románia, Svájc és Ausztria társaságában. Ez lesz az első Eb, amelyen már 24 csapat vesz részt.
A magyar válogatott a debreceni A csoportban szerepel majd, míg Montenegrót a B, Franciaországot a C, Svájcot a D, Ausztriát az E, Németországot pedig az F csoportba sorolták be. A csoportmérkőzéseknek Debrecen mellett még Bázel és Innsbruck ad otthont, a középdöntőket Debrecenben és Bécsben rendezik, míg az elődöntőknek, valamint a helyosztóknak és a döntőnek az osztrák főváros lesz a helyszíne.
Eldőlt az is, hogy a magyar válogatott az első kalapból biztosan nem Montenegrót, illetve az olimpiai és világbajnoki címvédő Franciaországot kapja majd. Igaz, a Norvégia, Dánia, Svédország, Hollandia négyesből sem lesz élmény ellenfelet kapni. A torna csoportbeosztását április 18-án sorsolják ki Bécsben, 19 órás kezdettel.
Női kézilabda Európa-bajnokság, kalapbeosztás: 1. kalap: Norvégia, Dánia, Mon­te­neg­ró, Fran­ci­a­ország, Svéd­or­szág, Hollandia. 2. kalap: Né­met­ország, Spa­nyol­or­szág, Románia, Magyarország, Svájc, Ausztria. 3. kalap: Szlovénia, Horvátország, Lengyelország, Szerbia, Macedóna, Izland. 4. kalap: Csehország, Ukrajna, Tö­rök­ország, Feröer, Portugália, Szlovákia .

A magyar női válogatott kerete
Kapusok: Böde-Bíró Blanka, Janurik Kinga (mindkettő FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Motherson-Mo­son­ma­gyar­ó­vári KC). Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (SG BBM Bietigheim – Németország), Győri-Lukács Viktória (Győri Audi ETO KC). Jobbátlövők: Albek Anna (Mosonmagyaróvár), Klujber Katrin (FTC), Papp Nikoletta (Gloria Buzău – Románia). Irányítók: Debreczeni-Klivinyi Kinga (Moyra-Budaörs), Simon Petra (FTC), Vámos Petra (DVSC Schaeffler). Beállók: Bordás Réka (Vác), Füzi-Tóvizi Petra (DVSC), Pásztor Noémi (Mosonmagyaróvár). Balátlövők: Juhász Gréta (Kisvárda Master Godd SE), Kácsor Gréta (DVSC), Kuczora Csenge (Vác). Balszélsők: Márton Gréta (FTC), Szöllősi-Schatzl Nadine (Győr).



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!