Hirdetés

Zöld oktatási program háromszáz diáknak

265 Hargita megyei diák vehet részt a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek az Európai Unió által finanszírozott, INSERT Zöld gyakorlat, a jövő gyakorlata elnevezésű projektjében idén január 1. és 2026. de­cember 31. között. 

HN-információ
Becsült olvasási idő: 3 perc
Zöld oktatási program háromszáz diáknak
Gyergyószentmiklóson már toborozzák a diákokat az INSERT projekthez Fotó: Barabás-Pál Hajnalka

Az INSERT projekt során a diákok a fenntartható fejlődés és zöld készségek fejlesztését célzó ismereteket sajátíthatnak el, valamint karrier-tanácsadást is kapnak, így a jövőben könnyebben integrálódhatnak a munkaerőpiacra – olvasható a Hargita Megyei Tanfelügyelőség közleményében.

Szakmai gyakorlat partnercégeknél

– A projekt keretében a végzősök elmélyíthetik tudásukat a szakmájukban, ugyanis a program többletgyakorlatra ad lehetőséget a partnercégeknél. Lesznek versenyek és ösztöndíjak, amivel még érdekesebbé tesszük ezt a célcsoport számára, célunk, hogy a tanulók nagyobb sikerrel tegyék le a szakvizsgát – közölte Demeter Levente főtanfelügyelő a Gyergyószentmiklóson szervezett projektismertető eseményen. A kétéves program kedvezményezettjei – a csíkszeredai Kájoni János Szakközépiskola és a gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Műszaki Kollégium 265 tanulója – lehetőséget kapnak gyakornoki helyek betöltésére.

Népszerűsítik a szakoktatást

– A projekt a szakképzés és a műszaki oktatás népszerűsítését célozza, fenntartható fejlődést és zöld munkahelyeket elősegítő intézkedéseket is tartalmaz. Fontos cél, hogy a projekt végére a szakmai gyakorlat és a minősítő vizsgák után legalább 240 részt vevő tanuló szerezzen képesítést.

Projektindító Gyergyószentmiklóson

Gyergyószentmiklóson már el is kezdődött a diákok toborzása, a Batthyány Ignác Műszaki Kollégiumban a tanfelügyelőség és az iskola vezetői tartottak ismertetőt a 11. és 12. osztályos tanulóknak. Demeter Levente főtanfelügyelő szerint örvendetes, hogy a szakképzésre is sikerült európai uniós projektet indítani, immár sokadik alkalommal.

Sikeresebbek lehetnének

– Nagyon fontosnak tartjuk, hogy javuljon a diákok attitűdje a szakképzés kapcsán, hiszen manapság sok olyan tanuló választja az elméleti oktatást, aki a szakoktatásban talán sikeresebb lehetne – szögezte le a főtanfelügyelő.
Farkas Zoltán, a Batthyány Ignác Műszaki Kollégium igazgatója szerint az INSERT projekt előnyös a kedvezményezett iskolák számára. Mint mondta, a tanulók olyan, a szakmájukhoz kapcsolódó szakmai gyakorlaton vesznek részt, ami által jobban tudnak fejlődni, ugyanakkor érdekeltté lehet tenni az iskolával együttműködő cégeket is. A projekt során nagy szerepet kap a zöld innováció is, a fiatalok figyelmét a környezetszennyezés visszaszorítására is irányítják.

Oklevél, ösztöndíj

A gyergyószentmiklósi bemutató során vázolták, mire számíthatnak a tevékenységhez csatlakozók, így többek között a tanulók a projekt végén elismervényt kapnak a megszerzett készségekről, ami az 500 lejes ösztöndíjon és gyakorlati versenyen kívül újabb nyomós ok a részvételre.
Az INSERT projekt a 2021–2027-es európai uniós költségvetési időszakra vonatkozó Oktatási és foglalkoztatási programon keresztül támogatott program, amely 2,46 millió lejes költségvetéssel zajlik majd, ebből 2,09 millió lej az uniós társfinanszírozás értéke.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!