Hirdetés

Jeges élményt kínálnak

Számos jégpályán kínálnak közkorcsolyázási lehetőséget a megyében. Vidéken is több helyen terveznek jeget önteni, de egyelőre a hideget várják. A működő jégpályáknál a belépőjegyek átlagosan 10-15 lejbe kerülnek, Csíkszeredában a Molnár Lajos Műjégpályán a legolcsóbb, ott 7 és 10 lejért lehet belépőt váltani.

Jeges élményt kínálnak
Jégpálya a csíkszeredai Szabadság téren. Műjég lehet a megoldás Fotó: Veres Nándor

Vidéken többnyire szabadtéri jégpályákon, vá­roson műjégpályákon kar­colhatják a jeget a korcsolyázás kedvelői a hideg évszakban.

Népszerű a korcsolyázás Székelyudvarhelyen

Székelyudvarhelyen és környékén csupán a városi műjégpályán adott a lehetőség közkorcsolyázásra. A téli sport szerel­­meseit naponta várják nyílt pályás programokkal. Hétköznapokon 12–14.50 között adott a lehetőség nyílt korcsolyázásra, szerdán, pénteken és a hétvégén pedig 19–20.50 között lehet jégre lépni. A gyermekeknek 10, a felnőtteknek 15 lej a belépőjegy ára. Sokan kihasználják a lehetőséget, ezt bizonyítják a statisztikák is.
– Novemberben háromezren korcsolyáztak a nyílt program ideje alatt. Ez is azt bizonyítja, hogy nagyon népszerű, sőt a számok az összesítések szerint meghaladják a tavaly ilyenkor jegyzetteket – tájékoztatott Zörgő Noémi, a városháza sajtószóvivője. 
A székelyudvarhelyi korcsolyapályán naponta átlagosan hétszázan karcolják a jeget, fele-fele arányban gyermekek és felnőttek. December végéig nyolcezer belépőjegyet adtak el a jégpálya üzemeltetői. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Lehetőség a szabadtéri időtöltésre

A gyergyószentmiklósi műjégpályán a szezon előtt nem volt nagyobb felújítási munkálat: a sportklub egy magánvállalkozótól kölcsönzött jégkarbantartó gépet használ a pályák optimális működéséhez. Egy hasonló gép megvásárlására jelenleg nincs anyagi fedezete, de így is várják a korcsolyázni vágyókat 18–20 óra között, azokon a vasárnapokon, amikor éppen nincs jégkorongmérkőzés. Ezért a közkorcsolyázási alkalmakról a VSK Facebook-oldalán érdemes tájékozódni. A gyergyószentmiklósi műjégpályán a közkorcsolyázásra a belépő gyermekeknek 10, felnőtteknek 15 lej.
A szezon kezdetén beüzemelték a 2023 év végén átadott gyergyóújfalvi műjégpályát is. Gyergyócsomafalván és Gyer­gyóditróban szabadtéri, természetes jéggel működő pályákat üzemeltetnek az önkormányzatok, önkéntes fiatalok és szülők, valamint a helyi tűzoltó-alakulatok segítségével.
– Bár nem ideálisak a körülmények a műjégpályákhoz viszonyítva, Ditróban idén is, ahogy az időjárási feltételek kedvezőek lesznek, jeget fogunk önteni. Fontos, hogy a gyermekek megtanuljanak korcsolyázni, erre a legjobb lehetőség, ha azt helyben tudják megtenni – fogalmazott érdeklődésünkre Bíró Levente, aki a helyi önkormányzat munkatársaként és önkéntesként egyaránt fontosnak tartja a létesítmény működését. Hangsúlyozta: abban a rövid időszakban, amíg használható a pálya, ott tartják a tornaórákat, illetve a ditrói hokicsapat edzéseinek egy részét.
Gyergyócsomafalván az előző évekhez hasonlóan tervezik működtetni a szabadtéri jégpályát, lehetőséget adva minden korosztálynak, hogy használja a létesítményt.
– Hokiedzések, Délhegy-kupa, farsangi karnevál, kihelyezett tornaórák által szeretnénk maximálisan kihasználni a jégpályát, amennyiben eléggé hideg lesz a jégöntéshez – fogalmazott Király Szabolcs alpolgármester.
A Remetei Lovasklubnál szintén biztosítanak szabadtéri korcsolyázási lehetőséget naponta 10–16 óra között.

Két helyen lehet karcolni a jeget Csíkszeredában

A megyeszékhelyen az elmúlt években, így az idén is a Molnár Lajos Műjégpályán és a főtéren kialakított szabadtéri pályán biztosított a közkorcsolyázás. Az előbbin már november végétől hétvégenként 13–15 óra, illetve 18–20 óra között lehet korcsolyázni. Gyermekeknek 7, felnőtteknek 10 lej a belépő. Nagycsaládos igazolvánnyal ugyancsak 7 lejért lehet a jégre lépni. Újdonság, hogy az idei szezontól bankkártyával is lehet fizetni.
Csíkszereda főterén az ideiglenesen kialakított – a Csíki Sportcentrum Kft. és a polgármesteri hivatal által működtetett – korcsolyapálya de­cember elejétől vehető igénybe. A pálya közepén betlehemes installációt is elhelyeztek. A belépő 14 év alattiaknak 10, 14 év fölöttieknek 15 lejbe kerül.

Felcsíkon sem jegelik a közkorcsolyázást

Vasárnap esténként 10–20 óra között korcsolyázhat a nagyközönség a Felcsíki Műjégpályán, Csíkkarcfalván. A program a jégkorongmérkőzések függvényében változhat, ezért az esetleges változásokról a csikijegkorong.ro weboldalon és a Felcsíki Műjégpálya Facebook-profilon lehet tájékozódni. A 14 év alattiak 10, míg a 14 év fölöttiek 15 lejt kell fizessenek a belépőért.

Csíkszentimrén kitartóak

Csíkszentimrén Jakab Károly helyi lakos és önkéntes társai évek óta szorgalmazzák, hogy mire beköszöntenek Alcsíkon a tartós mínusz fokok, azonnal korcsolyázásra alkalmas jeget önthessenek.
– Sajnos egyelőre az időjárás nem kedvez a természetes jégpálya készítésének, hiába van nagy igény rá. Még a környező falvakból is sokan várják, de nem tudunk semmi biztatót mondani, hogy mikor tudunk jeget önteni – közölte Jakab Károly. A jégpályának helyet biztosító területen immár húsz éve rendszeresen lekaszálják a másfél méteres magasságnál nagyobb nádat, így készülnek a jég öntésére, de például az elmúlt évek időjárása miatt 2022-ben két napig maradt meg a jég, tavaly nem is próbálkoztak az enyhe időjárás miatt.
– Maradtunk a sok emberfeletti munkával, nem rajtunk múlott, mi elkészítettük a pályát. Még a magyar jégpályák éjszakája kezdeményezéshez is minden évben csatlakoztunk, de többször is jég hiányában szárazon kellett játékokat szervezünk, de akkor sem adtuk fel az évekkel elkezdett mozgalmunk éltetését – húzta alá Jakab Károly.

Hargitafürdőn is az időjárás függvénye

Hargitafürdőn a korcsolyapálya létesítéséhez a hideget várják – mondta érdeklődésünkre Bíró Albin, a jégpályát üzemeltető cég vezetője. Rámutatott: amíg tíz évvel ezelőtt december közepétől, akár áprilisig is tudták fogadni a korcsolyázni vágyókat, addig az elmúlt két évben mindössze egy-két hétig maradt meg a jég.
– Reméljük, hogy legalább januárban működtetni tudjuk a pályát. Különben szinte kötelességből tesszük, azért, hogy Hargitafürdőn eggyel több legyen a kikapcsolódási lehetőség a turistáknak, de amúgy anyagilag sem éri meg – közölte Bíró Albin, hozzátéve, ha sikerül megnyitni a pályát, a nyitvatartásról és a jegyárakról tájékoztatják az érdeklődőket.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!