Hirdetés

Digitális térképen a Hargita-hegység

Elkészült a Hargita-hegység Digitális Információs Rendszere, egy digitális térkép, amely a hargitahegyseg.ro weboldalon tekinthető meg. A térképen megtalálhatók többek között a Hargita-hegységben található közutak és túraútvonalak adatai, helynevek, források, sípályák, adminisztratív határok, telekkönyvi és hidrográfiai információk, közölték a platform hargitafürdői bemutatóján.

Péter Ágnes
Digitális térképen a Hargita-hegység
Madár Zsolt és Márton Huba. Térképbemutató Fotó: Maszol.ro / Farkas Endre

A hargitahegyseg.ro platform létrehozását a Hargita-Hegység Közösségi Fejlesztési Társulás kezdeményezte, hogy egy helyen elérhetővé tegyék a Hargita-hegység értékeit. Mint Madár Zsolt, a Hargita-Hegység Közösségi Fejlesztési Társulás vezetője a digitális térkép bemutatóján mondta, elsősorban turisztikai információkat tartalmaz a rendszer, hogy az ide látogatók egy helyen megtalálják a számukra fontos helyi tudnivalókat. Ugyanakkor segítséget nyújthat az itt befektetőknek is, valamint a turisztikai vállalkozások, szervezetek névjegyeit és ajánlatait is meg lehet találni. A térképen a Hargita-hegységben található közutak és túraútvonalak adatai, helynevek, források, sípályák, adminisztratív határok, telekkönyvi és hidrográfiai információk láthatók, és mint elhangzott, a turisztikai adatok leginkább a kirándulók számára lehetnek hasznosak, viszont az urbanisztikai, telekkönyvi információk a helyi közösség hasznára lehetnek.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A digitális rendszert – amely a társulás vezetője szerint országszerte ritkaságnak számít – a székelyudvarhelyi Geotop Kft. készítette. Márton Huba, a Geotop Kft. ügyvezetője elmondta, hosszú távon fejleszthető platformot alakítottak ki, és az információkat elérhetővé tették más, hasonló térinformatikai rendszerek számára, így a platformon megtalálható adatok integrálhatók más rendszerekben is. A rendszer bővíthető, további adatokkal lehet ellátni. A platform jelenleg csak román nyelven nyújt információkat, a jövőben azonban magyar és angol nyelven is használható lesz. 
Madár Zsolt közölte: az információs rendszer részben pályázati úton, a Bethlen Gábor Alap, részben pedig a Hargita Megye Tanácsának alintézményeként működő Hargita-Hegység Közösségi Fejlesztési Társulás finanszírozásával jött létre.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!