Vallási és magyarságtörténeti vetélkedőt tartottak
Tizenhatodik alkalommal szervezett magyarságtörténeti és vallási vetélkedőt a gyergyócsomafalvi Köllő Miklós Általános Iskola, a rendezvényen idén tizenegy gyergyószéki tanintézmény vett részt. Az öt-nyolcadikos tanulók hármas csoportokban láttak neki a feladatoknak, a témát pedig ezúttal az irgalmasság és Márton Áron püspök életútja képezte.
[caption id="attachment_40567" align="aligncenter" width="3072"] Vetélkedő Csomafalván. Tizenhat éve sikeres[/caption]
Immár tizenhatodik éve szervezik meg Csomafalván a vallási és magyarságtörténeti vetélkedőt, amelynek témája minden alkalommal változik – tájékoztatta lapunkat Ferenczi Juliánna vallás és földrajz szakos tanár, a rendezvény főszervezője.
Mint részletezte, az idei témát az Irgalmasság éve, valamint Márton Áron püspök születésének 120. évfordulója révén választották, a tanulóknak pedig hozzávetőleg másfél hónapjuk volt felkészülni az előre megkapott anyagból. Hangsúlyozta, a vetélkedő legfontosabb szempontja a kreativitás, éppen ezért – csapatonként változóan – többek között plakátkészítés és versírás is szerepelt a feladatok között.
Ferenczi Juliánna rámutatott, fontos, hogy a gyermekek vallási vetélkedőn is részt vegyenek, mondván a hittanórák igencsak háttérbe szorultak az iskolai oktatásban. Éppen ezért tartotta fontosnak megjegyezni Antal Teréz iskolaigazgató nevét, aki „mindig készségesen támogatta a rendezvényt”.
– A ma gyermekének szüksége van a példaképekre – jegyezte meg a főszervező, majd hozzátette: fontos, hogy megismerve a múltat, valamint abból táplálkozva tudjanak a jelenben érvényesülni a gyermekek.
A zsűrit Bogos Mária tanfelügyelő, Kalamár Mária, a csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola aligazgatója, Lokodi Éva vallástanár, valamint Ferenczi Attila, a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium aligazgatója alkotta. Az idei megmérettetés különleges volt, hiszen nemcsak a téma, hanem a zsűri is irgalmasnak bizonyult: nem rangsorolták a csapatokat, és minden résztvevő ajándékban részesült.
Többen is megjegyezték, hogy talán ez volt az elmúlt évek legjobb hangulatú vetélkedője, ennek okát pedig abban látják, hogy a rangsorolás hiányában, a tanulókra nem nehezedett teljesítési kényszer.
A vetélkedőt a Communitas Alapítvány, a Gyulafehérvári Érsekség, a Köllő Miklós Általános Iskola, a Köllő Miklós Egyesület a Csomafalvi Oktatásért, valamint magánszemélyként Sándor Enikő támogatta.
Kertész László