Lovas önismereti képzés
A szakmaiságot megalapozó kétnapos képzést szervezett a gyergyószentmiklósi Salvator Alapítvány. A lovasterápiás tevékenységeiről ismert szervezet ezúttal felnőtteknek szóló, Önismereti tanuló elnevezésű programot indított; a szakképzés iránt nagy érdeklődés mutatkozott.
Lovas önismeret és bevezető a lóval végzett képzések világába – ezzel az elnevezéssel szervezte a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával megvalósuló programját a gyergyószentmiklósi alapítvány.
Eddigi programjainkhoz képest a mostani a képzés célcsoportját és célját tekintve is más, mint az eddigiek: a módszer iránt nyitottságot, érdeklődést mutató felnőtteknek, szakembereknek szól. A szakmaiságot szeretnénk megalapozni általa, és a lovas önismereti képzések irányába szeretnénk segíteni azokat, akik ezzel foglalkoznak, vagy szeretnének a továbbiakban – fogalmazta meg a program célját Gáll Katalin pszichológus, lovasterapeuta, az alapítvány vezetője.
Az augusztus 7–8. közötti, elméleti és gyakorlati oktatás központi részeként a ló viselkedése, reakciói tükröt tartanak: ennek a tükörnek a megtapasztalása nagy segítség a személyiségfejlődésben.
A gyakorlatok során kérünk valamit a lótól, és ahogyan arra ő reagál, fontos visszajelzés számunkra, hogyan vagyunk jelen a kapcsolatainkban, miként kommunikálunk, hogyan engedünk és fogadunk dolgokat – hangsúlyozta Gáll Katalin.
A Szabó Emese Hajnalka kutya- és lóasszisztált tréner által tartott képzés résztvevői különböző szervezetek képviselői voltak a térségből, a meghirdetett helyek hamar beteltek, nagy igény mutatkozott a tevékenységekre.
A program részeként a lovasterápiás foglalkozások főszereplőinek, a lovaknak is tartanak képzést a közeljövőben. Emellett idén is zajlanak a Salvator Alapítvány gyermekeknek szóló lovasterápiás fejlesztései, valamint a lovastorna-foglalkozások is.
Boncina-Székely Szidónia