Hirdetés

Korlátozott ügyfélfogadás

Határozatlan ideig felfüggesztette november 2-től az ügyfélszolgálati tevékenységet az Országos Egész­ségbiztosítási Pénztár (CNAS), valamint annak bukaresti és megyei kirendeltségei. Naponta mindössze fél órán át fogadnak ügyfeleket, és az online szolgáltatások sem működnek.

Vlaicu Lajos
Becsült olvasási idő: 4 perc
Korlátozott ügyfélfogadás
Zárt ajtók. Csak sürgős esetben fogadnak Fotó: László F. Csaba

A november elején kez­dődött országos és megyei egészségbiztosító pénztárakat érintő tiltakozó megmozdulásról Duda Tihamér Attila, a Hargita Megyei Egészségbiztosító Pénztár igazgatója elmondta: két héttel ezelőtt kapták az értesítést a CNAS Szakszervezetek Szövetségétől, amelyben közölték velük, hogy november 2-től további értesítésig, 9–16 óra között a szakszervezeti tagok, de azok is, akik nem tagjai a szakszervezetnek, nem végeznek ügyfélfogadási tevékenységet sem a közvetlen kapcsolattartás, sem az e-mailben küldött dokumentumok feldolgozása terén.
A csíkszeredai székhelyen az ügyintézés hétköznapokon reggel fél kilenctől kilencig, illetve szerdán délután négy óra után fogadják a sürgősségi ügyeiket intézőket. Az alkalmazottak azért elégedetlenek, mert 2018 óta nem emelkedett a fizetésük. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– A tiltakozás országos szinten zajlik, az akciót az Országos Szakszervezeti Tömb kezdeményezte, amelyhez csatlakozik az Egészségbiztosító Pénztár is

– mondta Duda Tihamér. Hozzátette: a tiltakozás, még nem sztrájk erősségű, de egészen addig folytatni fogják, amíg sikerül érdekeiket érvényesíteni. 

– A tiltakozás egyik oka a rossz bérezés: 2018 óta nem emelkedett a fizetésünk, egy vezető CAS-igazgató ugyanolyan bérezési szinten áll, mint egy kórházi asszisztens, ez elfogadhatatlan. A másik ok az, hogy az egészségbiztosítási pénztárakból más intézményekhez mentek dolgozni a munkatársak, ahol jobban fizetik őket. És nincs törvényes módja annak, hogy ösztönözzék azokat, akik a rendszerben maradtak

– hívta fel a figyelmet a megyei egészségbiztosító pénztár elnöke. Hozzáfűzte: a központi költségvetést a béremelés nem terhelné, ugyanis az egészségbiztosítási pénztárak költséghatékonyan működnek, az alap kevesebb mint egy százalékát használják fel működésre és az alkalmazottak béreinek kifizetésére, tehát a béremelés alig lenne érezhető a költségvetésben, mert többnyire saját forrásaikból fedeznék a mostani béremelést is. Duda Tihamér Attila szerint: az országos szakszervezet ma Bukarestben tüntetést szervez. Sőt, mind mondta, amíg a követeléseknek nem tesz eleget a kormány, addig semmilyen szolgáltatónak nem fogják kifizetni a számláit.

– Ez azt jelenti, hogy a kórházi alkalmazottak sem fognak bért kapni, de más az egészségügybiztosítási pénztárral szerződésben álló felek sem, vagyis az elfogadott szolgáltatások ellenértékét sem utaljuk el

– ismertette Duda, az Országos Szakszervezeti Tömb kezdeményezésének jelenlegi főbb tudnivalóit. 

László F. Csaba

Kényelmetlen helyzet, de jogos a követelés

A Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezetőjének álláspontja szerint: sajnálja a kialakult helyzetet, amely az egészségügyi ágazat valamennyi résztvevőjét hátrányosan érinti, hiszen csak korlátozva lehet hozzáférni a szolgáltatásainkhoz és online sem lehet ügyet intézni.

– Csak a sürgősségi dokumentumokat veszük el, azon cégek, akik a kifizetett betegszabadásgokat szeretnék visszaigényelni, azok sem tehetik meg. És a szolgáltatásokat sem fizetjük ki. Igazgatóként bocsánatot kérek a kialakult helyzetért minden ügyfelünktől és biztosított személytől, de teljes mértékben megértem az alkalmazottjaink álláspontját és mindaddig, amíg a szakszervezet nem állítja le a tiltakozó megmozdulást, tehetetlenek vagyunk az ügyben

– szögezte le az egészségbiztosító igazgatója. Hozzátette: előfordulhat, hogy a tiltakozó megmozdulás a későbbiekben sztrájkká fog alakulni.
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!