Hirdetés

Ízelítő értékekből

Az eddigi programok és képzések bővítésével, még színesebb, a mezőgazdaság szépségeit hangsúlyozó gyermekprogramokkal, a gazdák és gazdasszonyok közösségének építésével folytatja tevékenységét a gyergyószentmiklósi Caritas Vidékfejlesztés.

Boncina-Székely Szidónia
Ízelítő értékekből
Nők a tankonyhán. Élményalapú tanulás Fotó: Caritas Vidékfejlesztés

Először szervezzük meg idén maratoni gazdasszonyképzésünket, ahová egész Erdélyből várjuk a jelentkezőket. A három napba sűrített, gyakorlati és elméleti, hétvégi képzésünkön felelevenítjük őseink ezeréves gasztronómiai hagyományait. Mivel a korábbi képzésekre egy-egy résztvevőnk a gyermekeit is elhozta, megfogalmazódott a kérés, hogy 5–6. osztályosok számára is indítsunk hasonló ismereteket továbbító kurzust, így elindul a Gazdasszony-Junior programunk – ismertette egyik legnépszerűbb, 2021 óta futó programjuk újdonságait Köllő Réka, a Caritas Vidékfejlesztés projektmenedzsere, hangsúlyozva, hogy idén is folytatják a füvesasszony-képzést, fitoterápiás ismeretekkel, gyógynövénygyűjtő kirándulásokkal kiegészülve, de egy-egy ország gasztronómiai hagyományaiban kalandozva lesznek tematikus estek is.
A Caritas Vidékfejlesztés tankonyhájában a gasztronómia és az irodalom is találkozik: olyan írók, költők életébe pillanthatnak be az irodalmi estek résztvevői, akik erdélyiek, vagy erdélyi kötődésűek, és munkásságukon túl sokat tettek a közért. Az idei szereplők – közöttük Berde Mária – kedvenc ételeivel, italaival és süteményeivel ismerkedhetnek meg a találkozókon.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A gazdáknak szóló – gyümölcsfametszés, sajtkészítés, tejhigiénia, szarvasmarhaköröm-ápolás, borjúnevelés – képzések mellett a legfiatalabb generációt is várják a tangazdaság nekik szóló eseményeire. 

– Táborainkat a tavaly óta két korosztálynak szervezzük, a természetközeliséget, a mezőgazdaság szépségeit, az egészséges életmódot, a természetjárást és a hagyományainkat népszerűsítjük. Továbbra is várunk osztályközösségeket sajt- és joghurtkóstolásra, gyógyteakészítésre, süteménysütésre, valamint a Dancurás Hegyimentő Egyesülettel közösen szervezett elsősegélyképzésre. A legkisebbekre is gondolunk: a magyar kormány agrárminisztériuma vándorbölcső programjának jóvoltából három bölcsőnk van, amelyek folyamatosan úton vannak, 5-6 hónapig maradnak gazdacsaládoknál, ahol újszülött gyermek van. A bölcsők továbbadását mindig egy kis ünnepséggel kötjük egybe, ahol találkozhatnak az átadó és átvevő családok, nyáron pedig találkozót szervezünk mindazoknak a családoknak, akik a programban részt vettek

– ismertette terveiket Köllő Réka. 
A szervezet programjairól a Caritas Vidékfejlesztés közösségi oldalán lehet tájékozódni.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!