Borszék: munkaerőt toboroznak a kezelőközponthoz
Megtörtént a borszéki új gyógyfürdő és wellnessközpont műszaki átadása, ezzel elkezdődött a létesítmény üzembe helyezésének folyamata. Az engedélyek megszerzése mellett munkaerőt toboroznak: 17 beosztásba 55 személyt alkalmaznának a fürdővárosban.
A beüzemelés első lépéseként átadták műszakilag a kezelőközpontot, a különböző szakhatósági engedélyek beszerzése még hátravan. A városháza a brassói Kronstadt Hospitality Expert szaktanácsadó céggel kötött szerződést, hogy a teljes menedzsment és a belső működési folyamatok kidolgozásában segítsen – áll a borszéki polgármesteri hivatal szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében.
A gyógyfürdő és wellnessközpont működéséhez szükséges szakszemélyzet toborzása elkezdődött: a www.borszekvaros.ro oldalon meghirdették az állásokat, általános menedzser, szakorvos, recepciós, masszőr, asszisztens, kinetoterapeuta, balneofizioterápiás szakember, vízimentő, karbantartó és adminisztratív személyzet jelentkezését várják.
– Már korábban nagy volt az érdeklődés a kezelőközpontban betöltendő állások iránt, több önéletrajz érkezett a polgármesteri hivatalba, így valószínűleg nem okoz gondot a megfelelő szakemberek kiválasztása. Ez az első álláshirdetésünk, ezért piackutató jelleggel is bír: az érdeklődés és a tapasztalatok függvényében egy második szakasz is lesz – mondta el lapunk érdeklődésére Rédai Botond, a borszéki polgármesteri hivatal sajtószóvivője.
Hozzátette: a szakorvosi helyek betöltéséhez nagy részben hozzájárulnak a tavaly átadott orvoslakások, hiszen megfelelő lakhatási körülményeket tudnak ezáltal biztosítani a magyar kormány támogatásával elkészült épületben.
A nyolcmillió eurós beruházás 2011-ben kezdődött: a finanszírozás egy részét a Regionális Fejlesztési Minisztérium biztosította 13,5 millió lej értékben. A munkálatok elkezdése után másfél évvel megszűnt az állami költségvetésből származó finanszírozás, ezért 2016-ban az önkormányzat 13 millió lej banki hitelt vett fel, hogy folytatódhassanak a munkálatok. Ehhez társultak a Turisztikai Minisztériumtól, valamint Hargita Megye Tanácsától és a helyi költségvetésből származó pénzforrások.
A 2900 négyzetméter területű létesítmény egy kezelő- és wellnessközpontból áll, amely nyári időszakban ezer, télen pedig napi hétszáz fő befogadására lesz alkalmas.
Boncina-Székely Szidónia