Hirdetés

Ezüst Akadémia

Ajánló

Székelyföld és Csík vármegye 1944-ben, a német megszállástól a szovjet megszállásig címmel tart előadást dr. Nagy József történész kedden 12 órától a csíkszeredai Művészetek Házában. Magyarország 1944-es német megszállása után a hatalomra kerülő szélsőjobboldali kormány a székely vármegyékben is háttérbe szorította a mérsékelt erőket, és megkezdte a zsidók deportálását. A diktatúrával és a németbarát politikával szembeszálló helyi politikai, katonai és egyházi vezetőket elnémították vagy eltávolították, miközben a lakosságnak a háborús beszolgáltatásokkal és rekvirálásokkal kellett szembenéznie. Az esemény az Ezüst Akadémia oktatási program része, amely a 60 év feletti korosztály számára kínál értékes, érdekes és közérthető előadásokat. A részvétel ingyenes, előzetes jelentkezés nem szükséges.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!