Hirdetés

További segítségben bíznak

Sokszínű tevékenységet folytat a Hargita Megyei Sérültek Egyesülete, szolgáltatásokat nyújt megyeszerte sérült embertársainknak. További terveik megvalósításában a közösség támogatására számítanak.

Barabás Emőke
További segítségben bíznak
Védett műhely. Hasznos tevékenység Fotó: Barabás Emőke

Mint már korábban beszámoltunk róla, a nappali foglalkoztató mellett, ahová jelenleg 24 sérült fiatal jár, varrodát és gyertyaöntödét is működtet az Összefogás Házában a Hargita Megyei Sérültek Egyesülete. Fikó Csaba, az egyesület képviselője lapunk megkeresésére elmondta, nagyon sokat tesznek azért, hogy az Összefogás Házát fenn tudják tartani, a számlákat kifizessék és a megye más településein is működni tudjanak szolgáltatásaik. Mint mondta, tavaly Domokoson önerőből működtették a 2023 decemberében megnyitott nappali foglalkoztatót, ami jelentős anyagi terhet rótt az egyesületre.
Mint megtudtuk, 39 munkatársa van az egyesületnek, tavaly új logopédust és gyógytornászt is alkalmaztak.

– Hozzávetőleg 800–1000 gyermekre jut egy logopédus a tanügyi rendszerben, ami véleményem szerint kevés. Tavaly felkért a hidegségi iskolaigazgató, hogy segítsünk a beszédhibával küszködő gyermekeken, akik egyébként pár kezelés után jobban tudnak integrálódni a közösségbe, így kijárunk Hidegségre, Gyimesfelsőlokra, illetve Csíkszeredában és környékén is sok gyermekkel dolgozik a logopédusunk, akinek a munkáját az önkormányzat anyagilag támogatja

– mutatott rá Fikó Csaba, hozzáfűzve, hogy a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházzal is szerződéses viszonyban állnak, az egyesület gyógytornásza is segíti igény szerint a kórházból kibocsátott betegek utókezelését.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A szervezet védett műhelyében jelenleg a foglalkoztatottak 70 százaléka akadályozottsággal élő személy, varrodájuk közel 170 céggel dolgozik, leginkább kórházak, bankok, borvíztöltödék, önkormányzatok veszik igénybe szolgáltatásaikat.
Az egyesület munkatársa arról is beszámolt, hogy az általuk a Csíkcsicsóhoz tartozó Csaracsóban részben megvásárolt, részben adományba kapott háromhektáros telekre, amiből 1,5 hektár beltelek lovardát, istállót, közösségi házat, állatsimogatót, akadálymentesített játszóteret, filagóriát és melegházat építenének, lovasterápiás foglalkozásokat terveznek itt.

– A csaracsói létesítménynek közösségformáló szerepet is szánunk, elképzeléseik szerint bármely család odalátogathatna majd megpihenni a filagóriában, amíg a gyerekek játszanak, állatokat simogatnak

– vetítette előre Fikó Csaba, hozzáfűzve, hogy a projekt megvalósítását a magyar állam 6 millió forinttal támogatta, 25 ezer eurót adományozott egy lelkes vállalkozó, továbbá 35 ezer lejt kaptak a Csíki Vállalkozók Egyesülete által szervezett jótékonysági bálon befolyt összegből. Az építkezési anyag egy részét már megvásárolták, a tervek elkészültek és a napokban várják az építkezési engedélyt is. Fikó Csaba reményét fejezte ki, hogy most is, mint ahogy eddig is történt, sok lelkes támogató felkarolja majd a kezdeményezést, hiszen még sok pénzre van szükség megvalósításához.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!