Hirdetés

Sztrájkőrséget tart szerdától a megyeháza előtt a megyei kórház munkavállalóit képviselő szakszervezet

Szerdától péntekig naponta egy-egy órás sztrájkőrséget tart Csíkszeredában a megyeháza előtt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház munkavállalóinak többségét képviselő Egészségügyi Szolidaritás (Solidaritatea Sanitară) szakszervezeti szövetség – közölte a Hargita Népével dr. Györfi Sándor szakszervezeti képviselő.

Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: 2 perc
Sztrájkőrséget tart szerdától a megyeháza előtt a megyei kórház munkavállalóit képviselő szakszervezet
Megyei kórház. Igazságtalannak tartják a bérpótlék megállapítási módját a munkavállalók Fotó: Kosza Róbert

Kérdésünkre elmondta: a megyei kórház munkavállalói azt nehezményezik, hogy nem tudtak megegyezni a bérpótlékokról a kórház vezetésével.  A szakszervezet szerint ugyanis diszkriminatív, ahogy jelenleg a pótlékok mértékét megállapítja a kórház.  A szakszervezeti képviselő szerint a hibát 2018-ban a Sanitas szakszervezet követte el (akkor még ők képviselték a megyei kórház munkavállalóinak többségét), amikor belement abba, hogy az orvosoknak és asszisztenseknek járó bérpótlék a minimális összeg legyen, és a kisegítő személyzet jóval nagyobb bérpótlékot kapjon.

A sztrájkőrséget a szakszervezet tagjai szerdán, csütörtökön és pénteken naponta 11 és 12 óra között tartják a megyeháza előtt.

A szakszervezeti vezetők így remélik jobb belátásra bírni a megyei önkormányzat vezetőit. Györfi Sándor szerint elegük lett abból, hogy a kórház vezetősége a megyei önkormányzatra mutatva utasítja el kérésüket, míg a megyei önkormányzat a kórház vezetőségéhez küldi őket tárgyalni. Kérésüket, hogy méltányos legyen a bérpótlékok megállapítása, a kormány költségvetés-szigorító intézkedéseire hivatkozva utasították el.

A szakszervezet képviselői a munkaügyi konfliktusról tájékoztató hétfői közleményükben ugyanakkor úgy fogalmaztak: megengedhetetlen, hogy ugyanazon a munkahelyen eltérő legyen a bérpótlék mértéke a különböző szakmák képviselői között.

„Nem normális, hogy ugyanazon az osztályon az orvos és az asszisztens bérpótléka csak ötvenöt százalékos, míg a hordágycipelőknek, a betegápolóknak és a takarító személyzetnek hetvenöt százalékos bérpótlék jár”

– írták. Hozzáfűzték: ez ahhoz vezethet, hogy a pótlékok eltérő mértéke miatt a képzettebb orvosi személyzetnek alacsonyabb lesz a bére, mint a kisegítő személyzetnek, ezt pedig igazságtalannak tartják.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!