Hirdetés

Nélkülözhetetlenek a kőművesek, ácsok

A csíkszeredai Kós Károly Építészeti Szakközépiskola tegnap ünnepelte különválásának harmincadik és az iskola fennállásának 50. évfordulóját. A beszédekben az iskola jelentőségét és az építőipari szakképzés iránti elkötelezettségét hang­súlyozták.

Vlaicu Lajos
Nélkülözhetetlenek a kőművesek, ácsok
Nem hagyták megszűnni az építőipari szakképzést. Helytállás Fotó: Vlaicu Lajos

A Kós Károly Építészeti Szakközépiskola tegnap ünnepelte külön­válásának 30., valamint az is­kola fennállásának 50. évfordulóját. Az ünnepséget a középiskola udvarán koszorúzással kezdték. 
Csíkszeredában az építőipari képzés már 1968 óta jelen van, de az iskola mint önálló Építészeti Líceum az 1974–75-ös tanévben indult. Az iskola vezetősége hangsúlyozta, hogy elkötelezettek a múlt hagyományai mellett, és azokat a képzéseket, valamint a szellemiséget továbbra is ápolják.

– A legnehezebb időszakot az iskola történetében az 1994–95-ös tanév jelentette, amely vagy a mélypont, vagy a fejlődés elindulása volt. Az iskola vezetői, felismerve a Csíki-medencében zajló gazdasági és társadalmi változásokat, úgy döntöttek, hogy nem hagyhatják megszűnni az építőipari szakképzést

– mondta Szén János, az iskola igazgatója ünnepi beszédében. Hozzátette, hogy az építőipar nélkül nem képzelhető el gazdasági fejlődés, és az iskola ezen iparági képzései elengedhetetlenek a jövőbeni fejlődéshez. Az igazgató hangsúlyozta, hogy a szakképzés folyamatosan alkalmazkodik a gazdasági környezethez, de mindig megőrzi az építőipar és a szakmunkásképzés fontosságát. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Az elmúlt harminc évben az iskola folyamatosan bővítette és fejlesztette a kínálatát. A legújabb képzési területek közé tartozik a környezetvédelmi szakképzés, amely 25 éve indult, valamint az építész–formatervező szak, amely idén már 10 éve működik.

– Ezen szakok célja nemcsak az elméleti felkészítés, hanem a diákok nevelése is, különös figyelmet fordítva a munkaerőpiaci készségekre és a hagyományos szakmákra is, mint például a kőműves-, ács- és épületgépész-szakma. A Kós Károly Építészeti Szakközépiskola, nevéhez hűen, amelyet 22 éve visel, az iskola folytatja munkáját az építőipari, építészeti és környezetvédelmi oktatás terén

– mondta Szén János. 
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke fontosnak tartja az építőipari iskola működését, ugyanis mint mondta, napjainkban is az építőiparra van a legnagyobb szükség, de a kor igényeinek való megfelelésről sem szabad megfeledkezni. Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere szerint az iskola nemcsak a helyiek, hanem a térség szempontjából is kiemelkedő, bár a szakközépiskolák ritkán állnak a középpontban, pedig a képzett szakemberek nélkülözhetetlenek a munkaerőpiacon. A szakoktatás megbecsülése közös érdek, fogalmazott az alpolgármester. Az ünnepi beszédeket követően a diákok műsorát tekinthette meg a közönség, amelyben megelevenítették az iskola történetét az intézmény névadója, Kós Károly előtt is tiszteletüket kifejezve. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!