Hirdetés

Lemondanak az elektromos töltőállomásról

Csíkszentmihály korábban több forrásból pályázott elektromos töltőállomások telepítésére, ám a helyi vezetők kétségbe vonják a projekt megvalósíthatóságát, a szükséges trafóállomások költségei jelentős terhet rónának az önkormányzatra.

Vlaicu Lajos
Lemondanak az elektromos töltőállomásról
Csíkszentmihályi anzix. Nem tartozik az utcaképhez a töltőállomás Fotó: Veres Nándor

Csíkszentmihály önkormányzata a Környezetvédelmi Alap finanszírozásával közel egymillió lejt fordíthat elektromos töltőállomás telepítésére a községben. Dobos László, a község polgármestere és a helyi testület a pályázat megvalósításához szükséges teendők ismeretében már kevésbé tartja szükségesnek a beruházást, mint a pályázat benyújtásakor. Amúgy a község mind a négy településén – Vacsárcsiban, Csík-­­szent­mihályon, Ajnádon és Ló­vészen – építhetnének elektromos töltőállomásokat.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Csakhogy a négy töltőállomás közelébe az önkormányzat saját költségére trafóállomásokat kellene szereltessen, és azok üzemköltségét is nekünk kellene állni. A hálózatnak nincs megfelelő kapacitása arra, hogy ezeket a töltőállomásokat ellássa árammal. A pályázat csupán a berendezések felszerelését finanszírozza, a trafóállomások egyenként egymillió lejbe kerülnek, ami a mi esetünkben négymillió lej kiadást jelentene, ráadásul függetlenül attól, hogy a töltőállomásokat használják-e vagy sem, a trafó működtetési költsége havi 800 és 1000 lej között van, amit szintén az önkormányzatnak kellene állnia

– hívta fel a figyelmet a polgármester, megjegyezve, hogy ez havonta négyezer lejbe kerülne

– Arra jutottunk, hogy az elektromos töltőállomások telepítésénél vannak más, sokkal fontosabb, prioritást élvező feladataink

– tette hozzá az elöljáró. 
Mint korábban beszámoltunk róla, a középületek hő- és energetikai korszerűsítését célzó, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) finanszírozott pályázatok részeként elektromos töltőállomások telepítésére is van lehetőség – ezzel viszont nagyon kevés Hargita megyei önkormányzat él, sőt, akik belevágtak, azok is sorra mondják vissza nyertes pályázataikat. A polgármesterek szerint a legnagyobb gondot a villanyhálózat állapota jelenti, és ahhoz, hogy ezen változtassanak, az önkormányzatok erőn felüli anyagi áldozatot kellene hozzanak. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!