Hirdetés

Kiemelt arany minősítést kaptak

Szakmai elismerést kapott a Csíkszentsimoni Ifjúsági Fúvószenekar a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetségtől a telt házas újévi koncert után. Sándor Árpád karnagy elmondása szerint azonban idén még magasabb szakmai minősítésre fognak jelentkezni.

Péter Ágnes
Becsült olvasási idő: 3 perc
Kiemelt arany minősítést kaptak
Sándor Árpád karnagy és a csíkszentsimoni fiatalok Fotó: Hátszegi Ákos

Kiemelt arany minősítést kapott a Csík­szent­simoni Ifjúsági Fúvószenekar a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetségtől az újévi, telt házas koncertjükön, amelyet január első hétvégéjén tartottak meg Csíkszeredában, a Művészetek Házában. Szórakoztató kategóriában B fokozatú elismerést kaptak, amely a Szövetség szabályai szerint azt jelenti, hogy a műsoridőnek legalább háromnegyedében a választott kategóriának és nehézségi szintnek megfelelő, vagy annál magasabb nehézségi szintű darabokat kell játszaniuk. Ugyanakkor minden minősítési szinten (A, B, C, D) kötelező egy, a választott kategória és minősítés szintjének megfelelő nehézségű, magyar zeneszerző által írt könnyűzenei mű eljátszása. Mint megtudtuk, a B fokozat a középszintet jelöli, vagyis a játékidőnek legalább 25 percet kell tartania. A szakmai zsűri figyelembe veszi az intonációt, a dinamikát, hangzást, ritmust, együtt játszást, tempó megválasztását, a karmester és zenekar együttműködését, a műsorválasztást, stílust, előadásmódot és összhangzást. Legfeljebb száz pontot kaphat egy együttes, a Csíkszentsimoni Ifjúsági Fúvószenekar 92 pontot kapott.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Mint Sándor Árpád, a zenekar karnagya érdeklődésünkre elmondta, a kiemelt arany minősítés számukra elismerés, de mint minden más méltatás esetében, nem az oklevél fontos számukra, hanem a rengeteg gyakorlás, próba és tanulás, amely annak megszerzéséhez vezette őket.
Mivel a meglévő koncertfúvós kategóriában szerzett B fokozatú minősítésük elévül – a szakmai minősítések a szabályok szerint öt évig érvényesek –, ezért idén magasabbra tették a lécet és a C, vagyis felső fokozat megszerzésére készülnek. 

– Ennél magasabb szintet egy amatőr zenekar nem tud elérni, ez a legnagyobb szakmai elismerés

– közölte Sándor Árpád.

Hátszegi Ákos
Mint mondta, a zenekar összefogja a fiatalokat, közösséget alkotnak, és évente akár ötven fellépésük is van, amelyekre következetesen készülnek. Az, hogy szakmai elismeréssel rendelkeznek, megkülönbözteti őket más zenekaroktól, és egyfajta garanciát jelent az élő zene kedvelőinek, hogy minőségi előadásban lesz részük.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!