Hirdetés

Fiataloké a jelen

A Csík Terület Ifjúsági Tanácsa (CSTIT) az elmúlt két évben határozott pályára állt, ez annak is köszönhető, hogy tettre kész fiatalok csatlakoztak a szervezethez, akik vállalják a közössé­gi munkával járó kihívásokat – hangzott el tegnap a Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége és a Csík Terület Ifjúsági Tanácsa által szervezett konferencián.

Vlaicu Lajos
Becsült olvasási idő: 5 perc
Fiataloké a jelen
Zárókonferencia. Több mint kétszáz résztvevővel Fotó: Vlaicu Lajos

A Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége és a Csík Terület If­jú­sá­gi Tanácsa zá­ró­konfe­ren­ci­á­jának tematikáját a januárban kezdődött karaván alatt a települések fiataljaival folytatott beszélgetések alapján állították össze. A fiatalokat leginkább a pénzügyek, az időbeosztás és a párkapcsolati témák foglalkoztatják, ennek megfelelően hallhattak előadásokat tegnap a városból és a csíki környékbeli településekről összegyűlt több mint kétszáz fiatal. 
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a Csík­szé­ki Ifjúsági Karaván zá­ró­kon­fe­ren­ci­á­­ján a Csíki Mo­zi­ban mondott nyitóbeszédében méltatta a Csík Terület Ifjúsági Tanácsa vezető­i­nek a munkáját, mondván, örül, hogy olyan vezetők dolgoz­nak a fiatalokért, akiknek szívügyük a fiatalság sorsa. 

– Tévesen hangoztatják a politikusok, hogy a fiataloké a jövő. Paradigmaváltásra van szükség, mert a fiataloké a jelen. Legyetek felkészültek a váratlan helyzetekre, az a jó, ha mindenre van terv, de fontos, hogy mindig legyen az A terv mellett B verzió is a tarsolyban

– mondta a megyeelnök. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Megjegyezte: május 2-án tartják a fiatalok napját, és ekkor elfogadják Hargita Megye Tanácsának Ifjúsági stratégiáját, amely 2030-ig lesz érvényes. Az elnök a stratégia egyik munkapéldányát átnyújtotta Bogos Ákosnak, a CSTIT vezetőjének. 
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere azt mondta: a jelenlevők közül sokan vannak, akik valamilyen ifjúsági szervezet tagjai, és annyi biztos, hogy valamennyi, a fiatalok számára szervezett esemény lehetőséget tartogat a közvélemény alakítására. Fiatalkori emléket is felidézett, amikor ő maga is a diáktanács aktív tagja volt. 

– A közösségért munkát vállalók önállóságot tanulnak és kapcsolati tőkére tesznek szert, amit a későbbiekben hasznosíthatnak

– tette hozzá a polgármester, megjegyezve, az iskolai programokon túl fontos a kitekintés, az eseményekbe való bekapcsolódás és a feladatok vállalása. 
Cilip Árpád, Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségének igazgatója beszélt a Hargita Hazavár platformon felsorolt lehetőségekről. Megjegyezte, a platform fiataloknak és fiatalokért készült, immár 2019 óta töretlenül fejlesztik, hogy naprakész információkkal segítsen a fiataloknak az itthoni tájékozódásban és a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben. 

– A fejlesztési ügynökség és a CSTIT minden olyan programban partner, amely a fiataloknak segít, de az sem utolsó szándék, hogy a jelen levők fiatalok közül kerüljenek ki a jövő helyi és akár országos vezetői

– tette hozzá az ügynökség vezetője. 
Bogos Ákos, az ifjúsági szervezet elnöke köszönetét fejezte ki a fiataloknak, az iskoláknak és a településeken működő ifjúsági szervezeteknek, hogy részt vettek a konferencián. 

– A CSTIT az elmúlt két évben pályára állt, ez annak köszönhető, hogy tettre kész fiatalok csatlakoztak a szervezethez, akik bátran vállalják a közösségi munkával járó kihívásokat. A közösségben bárkinek helye van és helye kell legyen

– mondta Bogos Ákos. 
A köszöntőbeszédek után helyi vállalkozók motiváló üzeneteit hallhatták a fiatalok, majd rövid tematikus előadások következtek, amelyeket később az előadók közös panelben kifejtettek. Zárásként bemutatták a Hargita Hazavár platformot, applikációt és a fiatalok itthon maradását célzó rövid kampányfilmet. 
A CSTIT következő eseményét Csíkszentsimonban szervezik március 23-án: ekkor zajlik a II. CSTIT labdarúgó vándorkupa. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!