102 művész 140 alkotását vonultatja fel a Képtörténetek című tárlat a Megyeháza Galériában
A Képtörténetek egy mesélő, gondolatébresztő, változatos technikai és gondolatiságában rendkívül gazdagon kifejező, ugyanakkor intakt egység – mutatta be a Magyar Festők Társaságának idei legnagyobb kiállítását a társaság elnöke, Sinkó István festőművész. A 140 alkotást felvonultató tárlatot csütörtök délután nyitották meg a Megyeháza Galériában.
Képtörténetek címmel nyitották meg a Magyar Festők Társaságának idei legnagyobb kiállítását a Megyeháza Galériában csütörtök délután.
A Magyar Festők Társasága (MTF) a magyar festőművészek legnagyobb, országos hatáskörű szakmai szervezete, mely a magyar festészet sokszínűségének ápolását, az egyéni törekvések támogatását tartja fontosnak. A közösség 329 fős tagsággal büszkélkedhet, a tárlaton 102 festőtársasági tag 140 alkotását csodálhatjuk meg.
Mint a kiállítás kurátora, P. Boros Ilona képzőművész elmondta: a tárlat különlegessége, hogy minden alkotás kis formátumú kézi merítésű papírra készült, melyet egy magyarországi papírgyártó cég ajánlott fel az MTF alkotói számára.
A tárlatot Sinkó István festőművész, a MFT elnöke nyitotta meg, aki beszédében úgy fogalmazott: a Képtörténetek személyes minivallomások, melyek készülését az anyaghasználat és a hordozó – a papír –, valamint a mérete is determinálta. Volt, aki képvázlatként, más komplett kis méretű egészként, megint más jegyzetként, üzenetként értelmezte a feladatot. Vannak monokróm, fekete-fehér és gazdag színvilágú munkák, és több grafikai technika is megmutatkozik, így, ebben az összeállításban bontakozhat ki a MTF tagjainak sokszínűsége, stíluspluralizmusa és heterogenitása.
– A Képtörténetek egy mesélő, gondolatébresztő, változatos technikai és gondolatiságában rendkívül gazdagon kifejező, ugyanakkor intakt egység. Az alkotások egymásra felelnek, egymással párbeszédet folytatnak, és e párbeszéd, melyet a kiállítás látogatóinak értő szeme érzékelhet, az egyik legfontosabb élményforrás lehet. Rátalálások, felismerések, összevetések és továbbgondolások alakítják az értelmezést, az eligazodást, a megértést – folytatta.
A Magyar Festők Társaságának kiállítása november 12-ig látogatható a Megyeháza Galériában.