A kivitelező késlekedik a munkálatokkal
Még mindig várni kell a tusnádfürdői új óvoda megnyitására, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége ugyanis újabb hibákat észlelt az épület kivitelezésében, ezek korrigálásáig pedig az oktatási intézmény működtetéséhez szükséges engedélyek kiváltását sem kezdi el.
Bár a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) vezetősége novemberben ünnepélyes keretek között, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa képviselőjének, valamint a fürdőváros vezetőinek jelenlétében felvatta a Kovács Miklós utcai új épületet, a csoportszobákat még mindig nem vehették birtokba az óvodások.
Amint arról már korábban beszámoltunk, a fürdővárosban már évek óta problémát jelent, hogy a legkisebbek számára nincs napközi otthon, a város vezetősége pedig úgy látja, hogy az elöregedőben lévő városi lakosság mellett úgy tudja helyben tartani a fiatal családokat, ha ehhez megfelelő körülményeket teremt – aminek része az is, hogy megoldja az óvodáskorúak délutáni felügyeletét.
A Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében megépült új épületben azonban csak azt követően indulhat el a napközis óvodai program, hogy a kivitelező kijavítja a pedagógusszövetség által észlelt hibákat.
– Az épület homlokzatán találtunk hibákat, illetve a kazánházban is, ezeknek a javítására kértük a kivitelezőt, a munkálatok azonban nagyon lassan haladnak, az egyhetes munkát egy hónap alatt sem sikerült megoldaniuk
– nyilatkozta lapunknak Oláh Sándor programkoordinátor.
Az RMPSZ óvodafejlesztési beruházásokért felelős programkoordinátora hozzátette: mindaddig, amíg a kivitelező nem orvosolja az említett problémákat, nem indítható el az épület működési engedélyeztetésének folyamata sem, a fürdővárosban tehát várhatóan leghamarabb februárban indulhat el a napközis foglalkozás.
A tusnádfürdői Jókai Mór Általános Iskola vezetősége ugyanakkor felkészülve várja az ügykezelésébe tartozó délutáni programmal működő új óvoda elindítását, kérelmezte és megkapta a tanfelügyelőségtől az ehhez szükséges jóváhagyást és emelte a személyzet létszámát.
– Mivel városunkban jelenleg csak óvodai csoport működik, a tanfelügyelőség jóváhagyását kellett kérnünk a hosszított program elindításához. Ezt megszereztük, illetve a napközi fenntartásához két óvónői, valamint egy félnormás takarítói állást is kértünk és kaptunk
– közölte megkeresésünkre Hadnagy Lóránt iskolaigazgató.
Az óvodáskorú gyermekek délutáni felügyeletének problémája Tusnádfürdőn tehát annak függvényében fog megoldódni, hogy az új épület kivitelezője milyen hatékonyan dolgozik, illetve hogy az RMPSZ mikor tudja beszerezni a tanintézet működéséhez szükséges engedélyeket.