Hirdetés

A gimnáziumok ezentúl felvételi vizsgát is szervezhetnek azokra a szakokra, ahol nagy a túljelentkezés

A jelenlegi formában szervezik meg a jövőben is a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját, és emellett a gimnáziumok felvételi vizsgát is szervezhetnek azokra a szakokra, amelyeken az utóbbi években bizonyítottan nagy volt a túljelentkezés – közölte hétfőn a oktatási miniszter.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
Becsült olvasási idő: 2 perc
A gimnáziumok ezentúl felvételi vizsgát is szervezhetnek azokra a szakokra, ahol nagy a túljelentkezés
A gimnázium önálló döntésére bízzák a felvételi vizsgát Fotó: Hodgyai István

Ligia Deca az új oktatási törvények tervezetének ismertetésekor azt mondta, a nyolcadikosok képességvizsgája nem változik:

a tanulók ezután is románból, anyanyelvből és matematikából vizsgáznak. Újítás viszont, hogy a gimnáziumok saját felvételit hirdethetnek meg azokra a szakokra, amelyeken az elmúlt időszakban magas volt a túljelentkezés. Ezt az egyes gimnáziumok önálló döntésére bíznák.

Deca elmagyarázta, hogy ha egy gimnáziumban nagyon népszerű a biológia–kémia szak, ebből a két tantárgyból felvételit tarthatnak az ide jelentkező tanulók számára.

A miniszter hozzátette, az illető szakra a meghirdetett helyeknek csak a 60 százaléka tölthető be a felvételi révén, a fennmaradó 40 százalékot a képességfelmérő vizsgán elért eredmények alapján történő számítógépes elosztás dönti el. Ennek a 40 százaléknak a negyedét pedig a sajátos nevelési igényű, illetve a roma etnikumú jelentkezőknek tartják fenn a tervezet szerint – mondta a miniszter.

Az Agerpres hírügynökség szerint a tervezet arra is kitér, hogy

a gimnáziumok által opcionálisan szervezhető felvételire egységes vizsgatételeket dolgoz ki az Országos Tanterv- és Kiértékelési Központ

– tette hozzá Ligia Deca.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!