Hideg zuhany a csíki hidegben: Csúfos vereség a tavaszi nyitányon

Először szenvedett hazai pályán vereséget a labdarúgó 2. Ligában az FK Csíkszereda, és nem is akárhogyan: az éllovas Aradi UTA tegnap este 6–0-ra győzte le a piros-feketéket. A csíkiak fejetlenül játszottak, a vendégek pedig minden helyzetüket gólra váltották. Nem úgy sikerült az FK számára a tavaszi idénykezdés, ahogyan várták                                     Fotó: Pál Zoltán A lehető legrosszabbul kezdte meg a tavaszi idényt az FK Csíkszereda, amely tegnap este a 2. Liga éllovasát fogadta. A szeles és hideg időjárás ellenére sokan voltak kíváncsiak a találkozóra, és arra, hogy a téli szünetet követően a kissé átalakított csíki csapat hogyan játszik. Több néző viszont egyórányi játékot követően „bedobta a törölközőt”. A találkozó előtt tudni lehetett, hogy nem az FK Csíkszereda a meccs esélyese, azonban Valentin Suciu bizakodó volt, hogy sikerül egy jó eredményt elérni. Nos, nemhogy ez nem sikerült, de az FK elvesztette hazai veretlenségét, és mint a csapat edzője elmondta, nem is akárhogyan. A tegnap esti összecsapás első perceitől a vendégek irányítottak, a 11. percben egy szögletet követően Florin Ilie gyönyörű gólt fejelt a csíkiak kapujába. A találat némiképp felrázta a hazaiakat, akik igazából ekkor kezdtek el focizni, és át is vették a kezdeményezést. Tíz perccel később Kálmán előtt adódott lehetőség, de a 30 méterről elvégzett szabadrúgását követően az UTA kapusa hárította az amúgy sem a kapura tartó labdát. A 33. percben Moise egy támadás végén talált be Gyenge kapujába, a 43. percben pedig Ioniţă volt eredményes egy ellentámadás végén. A pihenőt követően két cserét is végrehajtott Valentin Suciu, Magyari Bajkót, Bauza pedig Schiebet váltotta, ez pedig a támadásokban meglátszott, de a két kapuralövést könnyedén hárította az UTA hálóőre. Az 54. percben a vendégek szabadrúgáshoz jutottak és Melinte ezt gólra váltotta, négy perccel később Buhăcianu mattolta Gyengét. Ekkor indultak haza a nézők. Az utolsó gólt Miculescu szerezte a 74. percben, a hajrában a vendégeknek még volt két helyzetük, de Gyenge a lövéseket követően hárítani tudott. Az aradiak edzője elégedetten nyilatkozott a találkozót követően. – Nem számítottam, hogy ilyen nagyarányú győzelmet aratunk, de a sikerre igen. Jól és pragmatikusan játszott a csapatunk, minden helyzetet gólra váltottunk. Védekezésünk remekül helytállt, megérdemelt a győzelmünk. Örülök, hogy sikerült Csíkszeredában nyerni, hiszen innen a bajnokság során egyetlen vendégcsapatnak sem sikerült győzelemmel távoznia – nyilatkozta Bálint László György: A csíkiak edzője szerint a játékosok többsége „a ciprusi edzőtáborban maradt”. – Sajnos megszakadt hazai pályán a veretlenségi sorozatunk és nem is akárhogyan: egy nagyon hideg zuhannyal. Úgy érzem, sok játékosunk még mindig fejben a ciprusi felkészülési táborban van, remélem, hogy hamarosan hazaérnek és felébrednek. Akarni akartak, de sajnos fejetlenül, összevissza játszottak, amit gyakoroltunk másfél hónapon keresztül, azok a meccsen nem jöttek össze. Úgy gondolom, a védelem veszítette el a meccset, beleértve a csatárokat is, hiszen nekik is segíteni kellett volna a védekezést – nyilatkozta Valentin Suciu. A csíkiak edzője szerint tegnap a szurkolók jobban teljesítettek, mint a csapat. – Elnézést kérek szurkolóinktól, akik a hideg ellenére kijöttek a stadionba és biztatták a csapatot. Ők ma sokkal jobbak voltak, mint csapatunk. A következő meccsen mi fel kellene nőjünk a szurkolók szintjére – tette hozzá Valentin Suciu.   Eredmények 2. Liga, 22. forduló: FK Csíkszereda – Aradi UTA 0–6 (0–3) /Ilie (12.), Moise (33.), Ioniță (43.), Melinte (54.), Buhăcianu (58.), Miculescu (74.)/; Kolozsvári U – FC Argeş Piteşti 1–1 (0–1) /Mailat (77.), illetve Blejdea (43.)/; Konstancai Farul – Concordia Chiajna 3–1 (2–0) /Cruceru (7., 14., 58.), illetve Cucu (90.)/; CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0–2 (0–1) /Bădăuță (20.), Paraschiv (52.)/; Temesvári Ripensia – Bukaresti Metaloglobus 3–0 (3–0) /Călin (23.), Lungu (29.), Apro (32.)/; Sportul Snagov – Gloria Buzău 0–3 (játék nélkül); Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi 2–0 (1–0) /Deac (16.), Blănaru (66.)/; Pandurii Târgu Jiu – CSM Resicabánya 1–4 (1–0) /Tănăsoiu (43.), illetve Dat (60.), Breşneni (71., 89.), Astafei (90.)/. A Bukaresti Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele találkozót ma 19 órától játsszák. 1. Aradi UTA 21 13 5 3 43–13 44 2. CS Mioveni 21 10 7 4 35–21 37 3. Bukaresti Rapid 20 10 5 5 32–19 35 4. FC Argeş Piteşti 21 9 7 5 29–24 34 5. Petrolul Ploieşti 21 9 7 5 21–19 34 6. Turris Oltul Turnu Măgurele 19 9 5 5 33–24 32 7. Konstancai Farul 21 9 5 7 27–19 32 8. Temesvári Politehnica 20 8 7 5 19–10 31 9. Gloria Buzău 21 9 4 8 33–25 31 10. Bukaresti Metaloglobus 21 8 7 6 23–19 31 11. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 21 8 6 7 28–27 30 12. Dunărea Călăraşi 21 7 6 8 26–28 27 13. Temesvári Ripensia 21 6 9 6 27–30 27 14. Kolozsvári Universitatea 21 5 11 5 26–22 26 15. FK Csíkszereda 21 5 7 9 15–29 22 16. Resicabánya 21 5 6 10 29–35 21 17. Concordia Chiajna 20 5 6 9 17–27 21 18. Sportul Snagov 21 2 3 16 18–55 9 19. Pandurii Târgu Jiu 21 1 5 15 10–45 8