Hét övvel tértek haza a megyebeli ökölvívók

Kolozsváron tartották az Erdély Öve nemzetközi ökölvívóversenyt, amelyen három Hargita megyei klub sportolói is ringbe szálltak. A kétnapos viadalról hét Erdély Övét hoztak haza a csíkszeredai és gyergyószentmiklósi sportolók. Kolozsváron tartották az elmúlt hét végén az Erdély Öve nevet viselő nemzetközi ökölvívóversenyt, amelyen három Hargita megyei klubtól összesen tizenkét versenyző szállt ringbe. A versenyen összesen húsz csapat sporolói vettek részt négy korcsoportban, a viadalra a házigazda kolozsváriak mellett érkeztek versenyzők Tordáról, Désről, Pitești-ről, Rovinari-ról, Horezuból, Nagyszalontáról, Zilahról, Nagyváradról, Marosvásárhelyről, Nagyszebenből, Aradról, de ringbe szálltak székesfehérvári, szlovákiak és Moldova Köztársaság-beli ökölvívók is. Hargita megyéből a VSK Csíkszereda, a Csíkszeredai Bene Regaz SE és a Gyergyószentmiklósi Erdélyi Godako Ökölvívó SK sportolói vívtak meccseket. A felnőttek 67 kilogrammos súlycsoportjában a VSK Csíkszereda sportolója a román válogatott kerettag, négyszeres országos bajnok Roman Samuel ellen küzdött a döntőben, a kiélezett mérkőzésen végül pontozással nyert Roman, így a csíki sportoló a második helyen zárt. A serdülők (U14) között a 42 kg-os súlycsoportban a Bene Regaz sportolója, Szőcs Bence az első helyen zárt. Az Erdélyi Godako Ökölvívó SK három sportolója nyerte meg súlycsoportját az U14-es korosztályban: Benedek Péter a 46 kg-osok, Búzás Róbert az 50 kg-osok, Majlát András pedig a 60 kg-osok között hódította el az Erdély Övét. Az ifjúsági (U16) korosztályban két Hargita megyei siker született: az 57 kilogrammos súlycsoportban a Bene Regaz SE sportolója, Hella Dávid, míg az 50 kilogrammosok között az Erdélyi Godako Ökölvívó SK ökölvívója, Milotai Dávid nyerte a döntőt. Három sportoló zárt a második helyen, a gyergyószentmiklósi Páll Szilveszter (54 kg) és Szilágyi Arnold (60 kg), valamint a csíkszeredai Bartók Zsolt (70 kg) szenvedett vereséget a döntőben. A Bene Regaz SE sportolója, Kovács Milán a 60 kilogrammos súlycsoportban a harmadik lett. A fiatalok (U18) korosztályában az Erdélyi Godako Ökölvívó SK ökölvívója, Csiki Róbert a 60 kilogrammos súlycsoportban nyerte meg a döntőt. A csíkszeredai sportolókat Todor Loránd, míg a gyergyószentmiklósi ökölvívókat Huszár Árpád készítette fel és kísérte el a kolozsvári versenyre.