Helytállt a VSK Kaposváron

A VSK Csíkszereda két lány kézilabdacsapata részt vett a Kaposváron megrendezett Intersport Youth Handball Festivalon, ahonnan szép eredményekkel térhettek haza. Az U14-esek a negyedik, míg az U12-esek a harmadik helyen zártak. [caption id="attachment_53359" align="aligncenter" width="1400"] Remekeltek a csíkszeredai fiatalok Kaposváron[/caption] Kaposváron újfent megrendezték az Intersport Youth Handball Festivalt, amelyen ezúttal is szóhoz jutott a kézilabda. A lány korosztályban a VSK Csíkszereda alakulata az U14-es (2003–2004-ben születettek), illetve az U2-es (2005–2006-ban születettek) állt rajthoz Erőss Levente, Léstyán István és Szabó Előd Zsolt edzők vezetésével. Előbbi korosztályban hat csapat volt érdekelt, ahol körmérkőzést játszottak a felek, majd a legjobb négy az elődöntőbe került, ahol az érmekért folyt a küzdelem. A körmérkőzést követően a VSK a negyedik helyen zárt, majd az elődöntőben és a kisdöntőben sem sikerült legyőznie nevesebb ellenfeleit. Az U12-eseknél tíz csapat volt, akiket a szervezők két ötös csoportba soroltak. Itt a VSK vereség nélkül lépett túl a csoporton, majd az elődöntőben vereséget szenvedett, hogy végül a kisdöntőben visszataláljon a helyes útra és behúzza a győzelmet. Eredmények U14 (2003–2004-ben születettek): csoportkör: VSK Csíkszereda – Axiopolis Cernavoda 25–18 (11–9), VSK Csíkszereda – Karpati Sportiskola (ukrán) 14–25 (8–11), VSK Csíkszereda – Isztambul Hisar College (török) 25–4 (15–3), VSK Csíkszereda – RCOR Minszk (fehérorosz) 14–25, VSK Csíkszereda – HC Buhusi 22–28 (9–15); helyosztók: VSK Csíkszereda – Karpati Sportiskola 15–26 (6–15); a 3. helyért: VSK Csíkszereda – RCOR Minszk 14–31 (5–17). U12 (2005–2006-ban születettek): csoportkör: VSK Csíkszereda – Szegedi Algyő FKSE 20–17 (8–8), VSK Csíkszereda – Isztambul Hisar College (török) 31–6 (14–2), VSK Csíkszereda – Budapesti VAMA UKSE 32–6 (14–2), VSK Csíkszereda – Axiopolis Cer­navoda 22–17 (11–11); negyeddöntő: VSK Csíkszereda – Tau Bau Tamási 21–9 (13–1); elődöntő: VSK Csíkszereda – Szegedi Algyő FKSE 12–15 (8–6); a 3. helyért: VSK Csíkszereda – Karpati Sportiskola 20–7 (10–2). Darvas Attila