Hazai győzelem a megyei rangadón

Egygólos félidei vezetés után három találattal jobbnak bizonyult az FK Csíkszereda a Székelyudvarhelyi Vasas Femina gárdájánál a labdarúgó Női Szuperliga szombati rangadóján. Feketevízi Tímea nem mindennapi góllal debütált hazai közönség előtt a piros-feketéknél.

Farkas Endre
Küzdött a Vasas, de jobb volt az FK Csíkszereda Fotó: FK Csíkszereda

Amióta a két szomszédvári együttes közös első osztályú története íródik, az FK Csíkszereda abszolút fölényét rögzíthettük.
A válogatottakkal teletűzdelt FK Csíkszereda uralja a párharcot, ahogyan ezt a Csíkszeredában lejátszott szombati mérkőzés is mutatta.
A több egykor Székelyudvarhelyen is megfordult játékost foglalkoztató csíkiak hatalmas mezőnyfölényben játszottak a mérkőzés túlnyomó részében. A fölény helyzetekben is megmutatkozott, sorra érkeztek a lövések Lengyel Kriszta kapujára. A kitűnő formát mutató hálóőr derekasan állta a sarat, amikor pedig ő is verve volt, a kapufa volt a segítségére.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Egészen a 37. percig, amikor az egykori Vasas-játékos érdekes góllal szerzett vezetést az FK-nak. Vlădulescu életerős lövése kijött Lengyelről, a labdára startoló Mitri nagyot esett a kapuson keresztül, ám közben a labdát is eltalálta, ami a kapu közepébe csorgott (1–0).
A második játékrész sem hozott érdemi változást, a kérdés csupán az volt, hány gólt tud hozzátenni a különbséghez a Csíkszereda. Végül kettővel toldották meg a félidei vezetést. Előbb Szőke Eszter szerzett bombagólt, majd a bajnokságban hazai pályán ezúttal bemutatkozó Feketevízi Tímea távoli ívelt lövése vágódott a hálóba a léc segítségével.

Női Szuperliga, 4. forduló: FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–0 /Mitri Rita (37.), Szőke Eszter (75.), Feketevízi Tímea (81.)/; Kolozsvári U - Szamosújvári Athletic Olimpia 4–1, FC Hermannstadt – Gyulafehérvári Unirea 1–1, Konstancai Farul – Besztercei Gloria 3–0.