Növelte előnyét az FK Csíkszereda

Kétszer ugyan sikerült lenulláznia a csíkiak előnyét, és annak ellenére, hogy három szabályos gólt szereztek, vesztesen hagyta el a pályát Resicabánya az FK Csíkszereda ellen vívott mérkőzést követően. Kedden késő délután a labdarúgó 2. Liga 6. fordulóját követően továbbra is százszázalékos a csíkiak mérlege, előnyük immár hat pont a közvetlen üldözőkkel szemben.

Hatból hat. Éllovas maradt az FK Csíkszereda Fotó: FK Csíkszereda

A „piros-feketék” párharcát Resicabányán Ilyés Róbert legényei kezdték jobban, a 25. percben Palmeș  szerezte meg az FK Csíkszeredának a vezetést, kilenc perccel később viszont a resicabányaiak egyenlítettek Lascu találatával, viszont Dolny a 40. percben újra előnyhöz juttatta a vendégeket. A szünetet követően aktívabban kezdett a házigazda, és az 55. percben Samake kapura fejelt labdáját ugyan Simon védte, de a resicabányaihoz visszapattant játékszert a Maliban született csatár már a csíki kapuba rúgta. A Jebarit váltó Anderson Ceará pályára lépésével megélénkült a csíkiak játéka, a brazil légiós újra elemében volt, és csak a kapufa mentette meg egy lövésénél a hazaiakat az újabb góltól. A hajrában úgy tűnt, mindkét csapat elégedett az „iksszel”, ám a 89. percben Anderson Ceará kapu felé ívelt egy labdát, a brazil hátvéd Elton da Silva viszont hárítani próbált, belerúgott a játékszerbe, amely csapata kapujában kötött ki. A hosszabbításban már gól nem született, így az FK Csíkszereda a hatból hatodik mérkőzését is megnyerve vezeti a labdarúgó 2. Liga tabelláját.

2. Liga, 6. forduló: FCU 1948 Craiova – Nyárádtői Unirea 2-0, Afumaţi – Sellenberk 1-0, Ceahlăul – Metaloglobus 0-1, Viitorul Pandurii – Corvinul 1-3, Câmpulung-Muscel – Mioveni 1-0, Metalul – Slatina 1-0, Újszentes – FC Bihor 1-0, Steaua – Focşani 1-0, Voluntari – Chindia 4-1, FC Argeş – Concordia 3-2, Resicabánya – FK Csíkszereda 2-3.
Az állás: 1. FK Csíkszereda 18 p., 2. Afumaţi 12 p., 3. Metaloglobus 12 p., 4. Steaua 12 p., 5. Slatina 11 p., 6. Voluntari 11 p., 7. Resicabánya 11 p., 8. Craiova 11 p., 9. Újszentes 10 p., 10. FC Argeş 8 p., 11. FC Bihor 7 p., 12. Mioveni 7 p., 13. Concordia 7 p., 14. Ceahlăul 7 p., 15. Metalul 6 p., 16. Chindia 6 p., 17. Câmpulung 6 p., 18. Sellenberk 5 p., 19. Corvinul 4 p., 20. Focşani 3 p., 21. Nyárádtő 2 p., 22. Viitorul Pandurii 1 p.