Hátrányból gyergyói győzelem

Húsz perc után kettővel ment a Győr a Gyergyói HK vendégeként a jégkorong Erste Ligában, ám végül a piros-fehér mezesek érvényesítették a papírformát. A GYHK ezzel őrzi harmadik helyét a tabellán, míg a Győr pont nélkül tér haza. Egy mérkőzést rendeztek a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján, amikor a Gyergyói HK az UNI Győr ETO HC-t fogadta. Mindkét alakulat vereségből érkezett a találkozóra, hiszen míg Győr Brassóban szenvedett 6–1-es vereséget, addig a GYHK némi meglepetésre hazai pályán kapitulált 6–2 arányban a MAC HKB Újbudától. Ez az összecsapás is borzasztóan indult a hazaiak számára, akik mindössze 37 másodperc után hátrányba kerültek, miután egy akciót Turbucz értékesített. A folytatásban hiába játszott fölényben a GYHK, Sági remekelt a kapuban. A Győr egy-egy gyors kontrával okozott nem kis bonyodalmat. A második felvonásra sem változott a játék képe. Csak épp fordult a kocka, ezúttal a jobb játékhoz eredményesség is párosult a hazai oldalon. Császár és Orbán góljaival ugyanis döntetlennel fordultak a záró felvonásra. A GYHK nagyon hajtott a győzelemért és akcióikat végül siker is koronázta. Az 50. percben előbb Orbán szerzett gólt, majd hat percre rá Bodó levegőből paskolta be a játékszert a remeklő Sági ketrecébe. A GYHK maradt a harmadik helyen, akárcsak az erdélyi túráját pont nélkül záró Győr a hetediken. A sorozatban legközelebb hétvégén rendeznek meccseket. Pénteken kerül sor a székely rangadóra Gyergyószentmiklóson a GYHK és a Csíkszeredai Sportklub között. Remélhetőleg nézők előtt, hiszen bár rendelkezés van a nézők beengedéséről 30%-os kapacitással, ám a szakhatóságok iránymutatást még nem kaptak a felsőbb szervektől.