Hasznos edzőmeccseken van túl a VSK

Hazai környezetben két edzőmérkőzést játszott a héten a VSK Csíkszereda felnőtt kosárlabdacsapata. Kedden hét ponttal még a CSM Focşani győzött, tegnap viszont egy ponttal a csíkiak voltak jobbak. Izgalmasnak ígérkezik a pontvadászat. [caption id="attachment_76841" align="aligncenter" width="1000"] Focşani ellen hangoltak a csíki kosarasok a közeledő idényre Fotó: László F. Csaba[/caption] Két edzőmérkőzést kötött le a 2018/2019-es idény megkezdése előtt a VSK Csíkszereda felnőtt kosárlabdacsapata, a mérleg egy vereség és egy győzelem. A CSM Focșani Gyergyószentmiklóson edzőtáborozott a hét elején, a moldvaiak kedden délután és tegnap délelőtt az Erőss Zsolt Arénában léptek pályára a VSK Csíkszereda ellen. Szoros, izgalmas mérkőzéseket láthatott a félszáz fős közönség. A két találkozó ellentétesen alakult: kedden a nagyszünetig a csíkiak, tegnap délelőtt a vendégek vezettek, az első meccset Focșani, a másodikat a VSK nyerte. Utóbbin tízpontos hátránnyal kezdték a csíkiak a harmadik negyedet, amelyet sikerült ledolgozniuk, 7,8 másodperccel a vége előtt még döntetlen volt az állás, ám a VSK végül egypontos különbséggel megnyerte a meccset. – Az átalakított pontvadászat elején bátran kijelenthetjük, a bajnokságban részt vevő csapatok nagyon jó játékerőt képviselnek. Focșani és mi is a C csoportba kerültünk, de mint tapasztaltuk, az úgynevezett harmadik vonal már most jóval erősebb, mint a tavalyi vagy a tavalyelőtti 1. Liga, azaz a másodosztály mezőnye – jelentette ki a tegnapi meccs után Lászlófy Botond. A VSK edzője hozzátette, a két edzőmeccsen remek volt a játékosok hozzáállása. – Nem mindenkinek a játékával vagyok elégedett, de összességében azt mondhatom, jól összeállt a csapat – tette hozzá a VSK edzője. A csíkiak napi két edzéssel készülnek az idénykezdésre, tizenkét nap múlva viszont sorsdöntő mérkőzést vívnak a Románia-kupa első körében. – Medgyes ellen vívjuk az első tétmeccsünket, és reméljük, hogy hazai pályán sikerül legyőznünk őket. A medgyesiek a B csoportban szerepelnek és erősebb játékerőt képviselnek, ám reménykedem, hogy sikerül továbbjutnunk a Románia-kupában – mondta Lászlófy Botond. Hozzátette, a bajnokság C csoportjának az első két hely egyikén szeretnének végezni, erre pedig minden esélye megvan a csapatnak. – Nem lesz könnyű dolgunk a C csoportban, hiszen az új szabályoknak megfelelően minden csapat igyekezett légiósokat igazolni, de úgy érezzük, elérhetjük a célkitűzésünket – tette hozzá a VSK edzője. Eredmények: VSK Csíkszereda – CSM Focșani 65:72 és 76:75. Kopacz Gyula