Háromszéki döntetlen, tizenharmadszor: Meglepetések a rájátszás nyitányán

Elkezdődtek a rájátszás küzdelmei a hazai labdarúgó 1. ligában, az alsóházban már az első fordulóban két nagy meglepetés született. Az alapszakaszgyőztes Kolozsvári CFR a meccs hajrájában győzte le az Astrát, az alsóházban a Sepsi OSK döntetlennel kezdett, a háromszékiek a bajnokság során immár tizenharmadik meccsükön szereztek egy pontot. A sepsiszentgyörgyiek az alsóház második helyén állnak. Nem tudta kihasználni a Viitorul botlását a Sepsiszentgyörgyi OSK                     Fotó: Facebook.com/sepsiosk Meglepetésekkel kezdődött el a hazai labdarúgó 1. Liga középszakasza, legalábbis az alsóházat illetően. A felsőházban két 2–1-es hazai siker mellett egy stadionban döntetlennel zártak a felek, míg az alsóházban egy hazai és egy vendéggyőzelem két helyszínén osztozkodtak a csapatok a pontokon. Sepsiszentgyörgyön az OSK a 2019/2020-as bajnokság során immár tizenharmadszor zárt döntetlennel. Maradt az előny A felsőházban az első két helyezett egyaránt 2–1-es sikerrel zárta az első fordulót. Kolozsváron a CFR a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, ötven perccel később kiegyenlített az Astra, ám az alapszakasz győztesének a találkozó hajrájában sikerült újabb gólt elérnie, így otthon tartotta a pontokat. Craiován fél órán belül született három gól, ezzel a felek be is állították a végeredményt. Az Universitatea a 3. percben büntetőből szerzett vezetést, erre a medgyesiek szintén tizenegyesből még a 9. percben válaszoltak. Az oltyánok a 27. percben újra vezetéshez jutottak, a továbbiakban viszont több gól nem is született a meccsen. Botoșani-ban is öt perc után vezettek a házigazdák, de a szünet előtt a FCSB fordítani tudott. A moldvaiaktól Dugandžić az 52. percben duplázott, így a csata döntetlennel zárult. Az első forduló után egyik csapat sem dőlhet hátra, hiszen az üldözők gyakorlatilag egymeccsnyi ponthátrányban vannak, mi több, az utolsó Astra akár a harmadik helyre is felkúszhat a második fordulót követően. Iksz, tizenharmadszor Pontot mentett hazai környezetben a Sepsi OSK, ugyanis némi meglepetésre negyedórányi játék után a Poli Iași vezetett a kovásznai megyeszékhelyen. A bajnokságot jól kezdő, majd nagyon gyengén folytató moldvaiak a kiesés elkerüléséért vívnak óriási harcot a rájátszásban, és péntek este is bizonyították, mindent megtesznek az első osztályban maradásért. A háromszékieknek sikerült egyenlíteniük a 69. percben, így az OSK immár tizenharmadszor „ikszelt” a zajló pontvadászatban. A forduló legnagyobb meglepetését az Academica okozta, a clinceni-i csapat a Dinamót győzte le vendégként és hagyta el a veszélyzónát. Az alsóházi rájátszást első helyen kezdő és az 1. forduló után is éllovas Konstancai Viitorulnak csak egy gól nélküli döntetlenre futotta a sereghajtó FC Voluntari ellen, utóbbi számára bravúrnak számít a pontszerzés, mi több, a második fordulóban akár a kiesést jelentő helyeket is elhagyhatja a gárda. Helyet cserélt a tabellán az FC Hermannstadt és a Chindia, miután a nagyszebeniek legyőzték a târgoviștei gárdát. Ahogy a felsőházban, úgy az alsóházban is szoros a verseny, egyedül a Viitorulnak nem kell féltenie dobogós helyét, a többi csapatnak viszont nagyon figyelnie kell, hiszen egy-két pontra vannak az üldözők, így egy ballépés esetén akár két helyet is veszíthetnek a legyőzöttek a tabellán. Eredmények Labdarúgó 1. Liga. Felsőház, 1. forduló: FC Botoșani – Bukaresti FCSB 2–2 (1–2) /Dugandžić (5., 52.), illetve Man (12.), Olaru (45.)/; Universitatea Craiova – Medgyesi Gaz Metan 2–1 (2–1) /Cicâldău (3.), Mihăilă (27.), illetve Constantin (9.)/; Kolozsvári CFR – Astra Giurgiu 2–1 (1–0) /Deac (8), Păun (81.), illetve Alibec (58.)/. 1. Kolozsvári CFR 1 1 0 0 2–1 29 2. Universitatea Craiova 1 1 0 0 2–1 26 3. FC Botoşani 1 0 1 0 2–2 24 4. Bukaresti FCSB 1 0 1 0 2–2 23 5. Medgyesi Gaz Metan 1 0 0 1 1–2 22 6. Astra Giurgiu 1 0 0 1 1–2 21 A 2. forduló műsora: péntek: Astra – FC Botoşani (20.30); vasárnap: FCSB – U Craiova (20.30); hétfő: Gaz Metan – Kolozsvári CFR (20.30). Labdarúgó 1. Liga. Alsóház, 1. forduló: Sepsiszentgyörgyi OSK – Politehnica Iași 1–1 (0–1) /Safranko (69.), illetve Horşia (15.)/; Bukaresti Dinamo – Academica Clinceni 0–1 (0–0) /Buziuc (71.)/; Konstancai Viitorul – FC Voluntari 0–0; Nagyszebeni FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște 1–0 (1–0) /Debeljuh (4.)/. 1. Konstancai Viitorul 1 0 1 0 0–0 21 2. Sepsiszentyörgyi OSK 1 0 1 0 1–1 18 3. Bukaresti Dinamo 1 0 0 1 0–1 17 4. Nagyszebeni FC Hermannstadt 1 1 0 0 1–0 16 5. Academica Clinceni 1 1 0 0 1–0 14 6. Chindia Târgovişte 1 0 0 1 0–1 13 7. Politehnica Iaşi 1 0 1 0 1–1 12 8. FC Voluntari 1 0 1 0 0–0 11 A 2. forduló műsora: szombat: Academica – Viitorul (14.30), Poli Iaşi – Dinamo (21); vasárnap: Chindia – Sepsi OSK (17.30); hétfő: FC Voluntari – FC Hermannstadt (18).