Hárompontos vereség

Zsinórban második mérkőzését veszíti el minimális különbséggel a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda-bajnokságban. Egy hete a bajnoki címvédő és jelenlegi listavezető, a Bajnokok Ligája-negyeddöntős Kolozsvári U-BT ellen játszott idegenben remek találkozót a VSK Csíkszereda, szombaton pedig az ESK Nagyszebennel szemben állta a sarat úgy, hogy az utolsó másodpercekig esélye volt a csíkiaknak a sikerre. Érdekeség, hogy mindkét meccsen egykosárnyi előnnyel nyertek az ellenfelek. Ugyan rossz a csíki kosárlabda-kedvelőknek a tabellára nézni, ám a bajnokság összképét tekintve egyáltalán nincs nagy különbség a csapatok között, és még ha figyelembe vesszük, hogy a jelenlegi sereghajtó megszorongatta saját pályáján az éllovast, amely ráadásul Bajnokok Ligája-negyeddöntős, akkor bátran kijelenthetjük, izgalmas a férfi kosárlabda-pontvadászat a 2021/2022-es idényben. A VSK Csíkszereda annak ellenére, hogy újra sereghajtó, remekül játszott az elmúlt három mérkőzésén. A VSK Târgu Jiu ellen aratott siker után Kolozsváron, a bajnoki címvédő és jelenleg is első, BL-negyeddöntőstől két ponttal (azaz egy kosárral) kapott ki a VSK Csíkszereda, szombaton pedig egy triplával volt jobb az Erőss Zsolt Arénában az ESK Nagyszeben, amely jelen pillanatban hatodik a bajnokságban. A szombati találkozó első öt percében szoros volt az állás, ezt követően ugyan vezettek a vendégek, de előnyük sosem nőtt tíz fölé. Az első negyedet hétpontos hátránnyal zárták a csíkiak, a második játékrész elején viszont meghaladta a tízet a vendégek előnye, de ez hamar négyre olvadt, hogy onnan újra kezdjen hízni és elérje az egy tucatot a nagyszünetig. A pihenő után másfél maradt a 10–12 pont között ingó különbség, aztán a játékrész hajrájában Lászlófy Botond legényei összekapták magukat és elkezdték faragni a hátrányt, az utolsó percre már csak kettővel vezettek a vendégek, igaz, az utolsó támadásukkal ezt az előnyt megduplázták. Az utolsó negyed izgalmasra sikerült, a játék képe alapján nem látszott a két csapat között a táblázaton meglévő különbség. A 33. percben egyenlített először a VSK Csíkszereda, de hamar újra hétre nőtt a vendégelőny, innen pedig jött az újabb felzárkózás, és másfél perccel a meccs vége előtt az egypontos csíki vezetés: a meccs során először és utoljára. Két szabaddobással a nagyszebeniek fordítottak, majd kivédekeztek két csíki támadást, fél perccel a vége előtt egy pontatlan hazai dobást követően az utolsó elfutás a vendégeké volt, amelyet értékesítve mindössze hárompontos előnnyel, de megnyerték a mérkőzést. A statisztikai mutatóval sem álltak rosszul a csíkiak: 59%-os volt a kétpontos dobásuk, 69%-ban értékesítették a szabaddobásaikat, szemben a nagyszebeniek 56 és 62%-os mutatóikkal. Amiben jobb volt, és talán ennek köszönhető a vendégek sikere: a triplák a csíkiaknak 32, a nagyszebenieknek 34%-ban értek célba, a házigazdák hat, a vendégek tíz távoli dobását követően landolt a labda a gyűrűben. A csíkiak szombaton a VSK Galac ellen idegenben, 15-én a Rapiddal szemben hazai környezetben, majd 29-én Temesváron játszanak.