Harmadik lett az SZFC

Míg Csíkszeredában a Gheorghe Ola, addig Székelyudvarhelyen a Gheorghe Ene emlékversenyre került sor, ahol a tét az országos döntőbe való jutás volt. A 2009-ben születettekből álló székelyudvarhelyi alakulat végül a harmadik helyen zárt. Hargita megye bajnoka, a Székelyudvarhelyi FC volt a házigazdája az elmúlt hét végén a Gheorghe Ene emlékverseny regionális döntőjének. A Szécsi Barna által felkészített fiatal udvarhelyi labdarúgók három megye bajnokával, a Brassói Juniorul (Brassó megye), a Marosszentgyörgyi Kinder (Maros megye) és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (Kovászna megye) csapataival mérkőztek meg a Rákóczi Centerben. Az SZFC 2009-es együttese kezdésként a kvartett legerősebb együttesével, a Juniorullal csapott össze, az elején nem tudták kihasználni helyzeteiket, míg az ellenfél igen. Szécsi Barna edző szerint kisebb szerencsével akár fordítva is alakulhatott volna a mérkőzés. Fordulatos játékot hozott a Kinder elleni találkozó, az ellenfél gyorsan 3–0-s előnyre tett szert, az első félidő végén szépített az SZFC, a másodikban pedig sikerült egyenlíteni, a mérkőzés végén pedig további udvarhelyi helyzetek maradtak ki. A csoport utolsó mérkőzésén már nem volt kérdés, melyik csapat szerzi meg a pontokat, hanem a különbség, az SZFC 9–0-ra verte a Sepsi OSK-t, és a harmadik helyen zárta a zónadöntőt. Eredmények Gheorghe Ene emlékverseny, regionális döntő, 5-ös csoport: Szé­kelyudvarhelyi FC – Brassói Juniorul 1–4, Marosszentgyörgyi Kinder – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 11–0, Marosszentgyörgyi Kinder – Székelyudvarhelyi FC 3–3, Brassói Juniorul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 11–0, Székelyudvarhelyi FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 9–0, Brassói Juniorul – Marosszentgyörgyi Kinder 1–1. A csoport végeredménye: 1. Brassói Juniorul 7 pont, 2. Marosszentgyörgyi Kinder 5, 3. Székelyudvarhelyi FC 4, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0. Az SZFC gólszerzői: Bálint Nor­bert 6, Sebestyén Örs 2, Mihály Dániel 2, Hermány Roland 1, Karda Dániel 1, Balázs Attila 1. HN-összeállítás