Győzelemmel kezdett a Sepsi OSK

Véget ért a nyári pihenő a hazai labdarúgó 1. Liga csapatai számára, az elmúlt hét végén elkezdődött a 2021/2022-es idény. Az első forduló mérkőzéseit öt nap alatt játszották le a csapatok, a nyitányon hat házigazda érvényesítette pályaelőnyét, míg két pályán gól nélküli döntetlennel zárultak a meccsek. Érdekesség, hogy a vendégcsapatok közül csak kettőnek sikerült a gólszerzés. Negyvenkilenc napos szünetet követően elkezdődött a hazai labdarúgó 1. Liga 2021/2022-es idénye, a csapatoknak az elmúlt szezon végétől nem sok idejük maradt a pihenőre, illetve a felkészülésre. Ez gyakorlatilag látszott is az első fordulóban, hiszen csak a résztvevők egyharmada tudott két vagy annál több gólt szerezni az első fordulóban. A nyitányon a nyolc meccsből hat ért véget a pályaválasztó csapat sikerével, két stadionban pedig gól nélküli döntetlen született. Az első osztályú román labdarúgó-bajnokság 104. kiírásának első mérkőzésén nem született gól, igaz, a két csapat szurkolóinak nem kellett sokat izgulniuk a kihagyott helyzetek miatt, hiszen szinte eseménytelenül telt el az elmúlt évben még felsőházi rangadónak számító FC Botoșani és az FCSB mérkőzése. A 2021/2022-es 1. Liga első találata Sepsiszentgyörgyön született meg a hazaiak nagy örömére. A Sepsi OSK pénteken az Academica Clinceni-t fogadta, a két gárda az elmúlt idényben óriási párharcot vívott a bajnokság negyedik helyéért. Az 56. percben Rep szerezte meg a háromszékiek számára a vezetést, majd a meccs hajrájában Mitrea duplázta meg a házigazdák előnyét és zárta is le a meccset. Péntek este a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR az 1. Liga egyik újoncát, az U Craiova 1948 csapatát fogadta. A házigazdák korán, már a 10. percben megszerezték a vezetést Deac révén, két perccel később pedig Tahiri duplázta meg a kincses váro-siak előnyét. Az elmúlt évben még az FK Csíkszeredát erősítő Juan Francisco Bauza a 22. percben szépített, megszerezve saját és az oltyán csapat első 1. ligás találatát, majd tizenegy perccel később Baeten ki is egyenlítette az állást. A küzdelmes meccset végül a 75. percben Petrilă döntötte el, megszerezve a kolozsváriak harmadik találatát, amely egyben a bajnoki címvédő idei első sikerét is jelentette. Szombaton a Gaz Metan az 1. Liga második újoncát, az SK Mioveni-t fogadta, a találkozón egy gól esett, ezt a 14. percben Chamed szerezte. Noha a medgyesiek az utolsó negyedórát emberhátrányban játszották, az újoncnak nem sikerült az egyenlítés, így a Gaz Metan is érvényesítette a hazai pálya adta előnyöket. Szintén egygólos meccset játszottak szombat este is, a Ion Oblemenco Stadionban a másik craiovai csapat, az Universitatea az FC Argeșt fogadta. A pitești-i gárda jól tartotta magát az oltyánok ellen, ám az 55. percben Andrei Ivan bevette kapujukat, így az Universitatea megnyerte a mérkőzést. Vasárnap Aradon lépett pályára a tengerparti csapat, a Viitorul és a Farul egyesüléséből létrejött gárda immár az utóbbi néven szerepel a pontvadászatban. A találkozón a felek ugyan sokat gyűrték egymást, helyzeteket is sikerült kialakítaniuk, gól azonban nem született a meccsen, noha a vendégek a 70. perctől emberhátrányban játszottak, ám hősiesen kivédekezték az utolsó húsz percet. A harmadik újonc házigazdaként szerepelt, s noha a pontvadászat elején a Rapid a mioveni-i stadiont jelölte meg hazai pályaként, a klub vezetése úgy döntött, a bajnokságot méltóképpen a fővárosban rendezik meg. Az 1. Ligába hat év, egy hónap és 22 nap után visszatérő vasutasok a Național Aréna alsó karéját bérelték ki, a mérkőzésre 15 ezer néző volt kíváncsi, természetesen nagy többségük a Rapid szurkolótáborába tartozott. A meccset ugyan a vendégek kezdték jobban, és már a 2. percben vezetéshez juthattak volna, ha Moldovan pontosabban lő, de végül az 57. percben egyedül Crepulja volt eredményes, így a szezon első fordulójában csak a Rapid nyert az újoncok közül. Az első forduló hétfőn késő este zárult egy nagyon izgalmas meccsel. A Dinamo Stadionban az FC Voluntari szerzett vezetést a 14. percben, méghozzá Fülöp Lóránt találatával, de még a szünet előtt egyenlített Sorescu. Az 58. percben már a Dinamo vezetett, miután Sorescunak sikerült a duplázás, de nyolc perccel később a Voluntari egyenlített Rață révén. Hat percig maradt az egyenlő, ugyanis a meccs hőse, Sorescu ismét gólt ért el, így ő lett a 2021/2022-es szezon első triplázója, harmadik találata pedig három pontot ért a Dinamónak. A második forduló meccseit négy nap alatt rendezik, pénteken, szombaton, vasárnap és hétfőn is két-két találkozó lesz, amelyeket élőben közvetít mindhárom hazai sportcsatorna, a Digi, a Look és a Telekom Sport. Eredmények, műsor Az 1. forduló eredményei: FC Botoşani – Bukaresti FCSB 0–0, Sepsiszentgyörgyi OSK – Academica Clinceni 2–0, Kolozsvári CFR – U Craiova 1948 3–2, Medgyesi Gaz Metan – SK Mioveni 1–0, Universitatea Craiova – FC Argeş Piteşti 1–0, Aradi UTA – Konstancai Farul 0–0, Bukaresti Rapid – Chindia Târgovişte 1–0, Bukaresti Dinamo – FC Voluntari 3–2. A 2. forduló műsora: péntek: FC Argeș – UTA (18:30), SK Mioveni – Rapid (21:30); szombat: FC Voluntari – FC Botoșani (18:30), Academica Clinceni – Kolozsvári CFR (21:30); vasárnap: Farul – Gaz Metan (18:30), FCSB – Universitatea Craiova (21.30); hétfő: Chindia – Sepsi OSK (18:30), U Craiova 1948 – Dinamo (21:30).