Győzelemmel hangoltak

Újabb két román jégkorong bajnokit tudtak le hét közben, amely összecsapásokon nem született meglepetés. A Brassói Corona másodjára is legyőzte a Galaci VSK-t, míg a tartalékosan jégre lépő Gyergyói HK kettővel nyert Csíkkarcfalván. Mindkét csapat a Csíkszeredai Sportklubbal vív rangadót a hétvégén. Egy-egy mérkőzéssel folytatódott a román jégkorong-bajnokság. Csíkkarcfalván a Sapientia U23 a Gyergyói HK-t fogadta. A meccs szoros eredményt hozott, amelyen azonban a piros-fehérek végig kézben tartották az eredmény alakulását. A Brassói Corona a Galaci VSK-t látta vendégül a nap rangadóján. A Corona egy nappal korábban kőkemény meccsen tudta legyűrni az ellenlábast köszönhetően a harmadik harmadban mutatott jó produkciónak. Ezúttal is alaposan belekezdett a Corona, elhúzott két góllal, de az első harmad végére feljött mínusz egyre az ellenlábas. Ugyanakkor a Brassó az egy nappal korábbi eseményekből tanulva nem engedte már közelebb a Galacot, és a harmadik harmadban döntött, amikor az újfent fáradó Galac már nem tudta tartani a lépést. Ezekel az eredményekkel a hátuk mögött pozitívan várhatják a Csíkszeredai Sportklub elleni rangadókat. A Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub találkozót ma, míg a Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona összecsapást vasárnap rendezik. Nézőkkel vagy nélkülük? Egyelőre nem lehet tudni, hogy a nézőket beengedik-e a fentebb említett két rangadóra, hiszen a Vészhelyzeti Bizottság 105/19.11.2021-es határozata ugyan megjelent, de azt a kormány még nem fogadta el és értelemszerűen Románia Hivatalos Közlönyében sem jelent meg. Így az „semmisnek” tekinthető. Lapzártánkig pedig nem érkezett olyan irányú döntés, amely életbe léptetné a vészhelyzeti bizottság múlt heti döntését, vagy felülírná a kormány október 22-i döntését a különböző lezárásokról, amely a stadionok bezárását is elrendelte. Román bajnokság Eredmények: Sapientia U23 – Gyergyói HK 3–5 (1–3, 2–1, 0–1) /Márton (19.), Galusnyák (31.), Kedves (37.), illetve Silló (5.), Szigeti (9.), Ferencz-Csibi (10.), Császár (33.), Györfy (59.)/; Brassói Corona – Galaci VSK 6–1 (2–1, 1–0, 3–0) /Gliga (9.), Csernyuk (11.), Kovács (33., 56.), Molnár Z. (42.), Machala (52.), illetve Hildebrand (18.)/. A hétvégi műsor Román bajnokság: ma: Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub (18.30, Erste Liga-meccs is); holnap: Bukaresti Steaua – Sapientia U23 (18.30), Gyergyói HK – Háromszéki Ágyúsok (18.30); vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona (18.30, Erste Liga meccs is), Bukaresti Steaua – Sapientia U23 (18.30). Erste Liga, ma: DVTK Jegesmedvék – Ferencváros (19), Debreceni EAC – Újpest (19.30), Győr ETO HC – MAC HKB Újbuda (20); vasárnap: MAC HKB Újbuda – DVTK Jegesmedvék (15.15), Ferencváros – DEAC (19.30), Újpest – Győr ETO HC (19.30). (HN-összeállítás)