Győzelem az évnyitón

Győzelemmel kezdte az évet a VSK Csíkszereda férfi kosárlabdacsapata, Lászlófy Botond tanítványai a VSK Galac ellen nyertek tegnap este az Erőss Zsolt Arénában. A szabaddobások jelentették a különbséget. A lehető legjobban kezdte az évet a VSK Csíkszereda férfi kosárlabdacsapata, amely tegnap este a 13. fordulóban, hazai közönség előtt győzte le a VSK Galac csapatát. A gyenge kezdés jó befejezést jelentett a csíkiaknak. A vendégek zsinórban öt pontot szerezve kezdték a találkozót, de az első negyed felére már a csíkiak vezettek öttel. Az első pihenő előtt három perccel hétre nőtt a csíkiak előnye, de a játékrész hajrájában ezt egyre faragták a galaciak. A második negyed elején a Duna-partiak uralták a játékot, és megfordították az állást, elhúztak kilenc pontra, ám a negyed felénél megkezdték a csíkiak a felzárkózást, ledolgozták a hátrányt, és a nagyszünetre már egypontos hazai vezetésnél mentek a csapatok. Térfélcsere után megfordult a játék képe, a szoros találkozón a galaciak hat ponttal vezettek a harmadik negyed közepén, ekkor újabb lendületet kaptak a hazaiak, és egyenlítettek, mi több, egypontos előnnyel zárták a játékrészt. Az utolsó negyedben elmaradt a fordulat, de a játék végig kiegyensúlyozott volt. Három és fél perc után már tizenegy pont volt a hazaiak előnye, a vendégek ugyan a hajrában mindent egy lapra feltéve megpróbálták a hátrányukat ledolgozni, s noha 53 másodperccel a vége előtt még tizenhárom volt a hátrányuk, a csíkiaknak sikerült hét ponttal megnyerniük a találkozót. A VSK Csíkszereda ugyan sereghajtó maradt 15 ponttal, ám az előtte álló hat csapat előnye is mindössze egy pont. Hétfőn viszont rangadót játszanak a csíkiak Bukarestben a Rapid ellen, a két csapat között egy pont a különbség, a 20 órakor kezdődő találkozót a Digi Sport élőben közvetíti. Eredmény: VSK Csíkszereda – VSK Galac 75:69 (17:16, 22:22, 17:17, 19:14). A csíki pontszerzők: Bogdanovic 26 (3x3), Vujadinovic 14 (2x3), Lam 10, Zerkula 8 (2x3), Lufile 7, Djurovic 5 (1x3), Ortega 3 (1x3), Ionescu 2.