Gólzáporral kezdtek a teremfocisok

Elfogyott a második félidőre az ellenfél, az FK Székelyudvarhely a Bodzavásári Luceafărul elleni fölényes, 13-4 arányú győzelemmel kezdte a pontvadászatot a hazai teremlabdarúgó 1. Liga szombati nyitófordulójában.

A második félidőben jött ki a különbség Fotó: Szász Csaba

Csak az első félidőben tudta megnehezíteni a múlt idény ezüstérmesének dolgát a Székelyudvarhelyen vendégeskedő Bodzavásári Luceafărul együttese a hazai teremlabdarúgó 1. Liga szombati nyitófordulójában. A Futsal Klub Székelyudvarhely gárdája villámrajtot vett, gyorsan elhúzott öt góllal, de a vendégtől Bobe négy góllal egymaga tartotta életben a vendégek reményeit. A szünetig Jakab Zoltán együttese még egyszer betalált, így kétgólos hazai előnynél (6-4) fordultak az együttesek.

A második félidőben már egy határozottabb udvarhelyi csapat lépett pályára, és bár a gólhelyzetek kihasználása továbbra is sok kívánnivalót hagyott maga után, a két alakulat közötti nagy különbség gólokban is kezdett megmutatkozni. A vendégek nulláztak a második játékrészben, a hazaiak pedig hét alkalommal találtak be, 13-4-es arányú győzelemmel gyűjtve be első bajnoki pontjaikat. Az anyaországból visszatérő Hadnagy hat találattal vette ki részét a győzelemből, Bálint duplázott, a góllövő listára pedig Iszlai, Küsmödi, Miklós, Tankó és Boga iratkozott még fel.

A szombati nyitófordulóban további két mérkőzést rendeztek, a címvédő Galac 15-0-ra kivégezte az újonc Simándi Sólymokat, a legutóbb bronzérmes Temesvári CFR pedig három góllal verte a szintén újonc Marosvásárhelyi VSK-t. Vasárnap, a dévai házirangadón az Autobergamo helyett ma már VSK névre hallgató csapat 10-0 arányban ütötte ki a West alakulatát. Az első forduló a mai napon két újonc csatájával, a Sepsi SIC – Mausoleul Mărăşeşti találkozóval zárul.

Az udvarhelyiek egy hét múlva, szeptember 3-án a papíron szintén gyengébb játékerőt képviselő Dévai West otthonában folytatják a pontvadászatot.