Fontos székelyudvarhelyi győzelem

A felsőházi rájátszást botladozva kezdte a VSK Székelyudvarhely A divíziós férfi kézilabdacsapata, ám Sipos Lóránt vezetőedzőnek sikerült rendet tenni a fejekben azóta. Ennek köszönhetően robognak a feljutás felé az udvarhelyiek, a hétvégén közvetlen riválist vertek. Rangadót rendeztek a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásában, ahol a 10. játéknapon az éllovas VSK Székelyudvarhely a harmadik helyezett VSK Fogarast fogadta. A két csapat között öt pont volt a különbség a forduló előtt, így egy esetleges vendéggyőzelemmel zárult volna az olló. Természetesen ezt akarta elkerülni a Sipos Lóránt által vezényelt udvarhelyi csapat, amely zsinórban hetedik győzelmére készült. Miután a két együttes között öt pont volt a különbség, így az egyenes feljutást jelentő első két hely megszerzésének szempontjából fontos volt a péntek esti összecsapás. Az első két helyezett ugyanis egyenes ágon kerül fel a Bölények Ligájába, míg a harmadik és negyedik helyezett selejtezőre kényszerül majd a rájátszás végén. Szoros meccs a szünetig Az első negyed órában fej fej mellett haladt a két ellenlábas, többnyire a hazaiak vezettek, de ez nem volt több egy-két gólnál. Zsinórban szerzett négy találattal a Sipos Lóránt által irányított gárda a 22. percben hozott össze egy nagyobb különbséget (13–8), viszont a válasz nem maradt el: a szünetig kiegyenlítettek (14–14) a vendégek, mi több, a második félidőben az első gólt is ők dobták, így átvették a vezetést. Megjegyzendő, hogy az első félidő hajrájában, illetve a második játékrész elején zsinórban hat gólt szereztek a fogarasiak. Mindössze 43 másodpercig tartott a vendégek előnye, hiszen még időben eszmélt a listavezető, rendezte sorait, Jobb Lőrinc védéseinek is köszönhetően a 46. percig újból visszaállította ötgólos előnyét (23–18). Innen már nem volt kérdés, hogy a pontok hova kerülnek. A végjátékban az udvarhelyi fiúk kiszolgálták a meccsre kilátogató szép számú közönséget is, szereztek néhány szépségdíjas találatot. Ez volt a VSK Székelyudvarhely zsinórban szerzett hetedik győzelme a felsőházi rájátszásban – azaz a mezőny összes tagját megverte a Sipos Lóránt által irányított csapat. Csúcsrangadó következik A következő fordulóban csúcsrangadóra kerül sor, hiszen az udvarhelyiek a velük azonos pontszámot elért, de gólarányuk miatt a második helyre szorult VSK Resicabánya vendégei lesznek. Gyakorlatilag ez a találkozó eldöntheti az egyik feljutó kilétét, ám matematikailag ezt követően is beérheti az első kettőt a jelenleg harmadik Fogaras. A felsőházi rájátszás rangadóját pénteken 17 órától játsszák.