Fontos Sportklub-siker Brassóban

Dupla fontosságú mérkőzést rendeztek Brassóban, ahol a házigazda Corona és a Csíkszeredai Sportklub vívott Erste Liga- és román jégkorongbajnoki meccset, Novák Katalin köztársasági elnök jelenlétében. A csíkiak lemosták a pályáról a házigazdát.

Csíki szurkolók között a köztársasági elnök Fotó: Novák Katalin / facebook

A román jégkorong-baj­nokság szempontjából kulcsfontosságú mérkőzést rendeztek Brassóban, ahol a házigazda Corona a Csíkszeredai Sportklubot fogadta. Előzetesen lehetett tudni, hogy aki nyer, az nagy lépést tehet a bajnoki döntőbe jutás felé, míg az Erste Ligába a dobogóra érhet.
A Sportklub nagyon intenzíven kezdett és az első harmadot végig fölényben tudta le, ám a gólok csak a második harmadban jöttek. Ekkor Fodor és Brown volt eredményes a harmad elején. A folytatásban a Corona igyekezett váltani, de nem igazán jutott el O’Connor kapujáig. A záró felvonásra sem változott a játék képe. A Sportklub okosan játszott, és a végén egy üres kapus góllal eldöntötte a mérkőzést, a szép számú csíki drukker legnagyobb örömére, akik között helyet foglalt Novák Katalin köztársasági elnök asszony is, aki késve ugyan, de a VIP-helyet a csíki szektorra cserélte.

A kék-fehérek győzelmük­kel az Erste Liga dobogójának közelébe értek, míg a román bajnokságban a második helyen állnak, és saját kezükben van a sorsuk, ami a bajnoki döntőt illeti, hiszen a hátralévő kilenc meccse már a gyengébben rangsorolt alakulatokkal szemben lesz. A bajnokságot ugyan a Gyergyói HK vezeti 52 egységgel – héttel többet szerezve, mint a Sportklub –, ám négy mérkőzéssel többet tudott le. A GYHK szempontjából a bajnoki döntő bajos, hiszen ahhoz a Brassói Coronának botlania kellene nála gyengébb csapatokkal szemben.

Erste Liga.  Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–0, 0–2, 0–1) /Fodor (22.), Brown (26., 59.)/; DVTK Jegesmedvék – Ferencváros 0–3 (0–0, 0–1, 0–2); FEHA19 – Újpest 0–1 (0–1, 0–0, 0–0); BJAHC – DEAC 7–5 (3–1, 2–1, 1–3).
Román bajnokság. Bukaresti Steaua – Gyergyói HK 2–6 (1–3, 0–2, 1–1) /Gerogescu (12.), Martinov (55.), illetve Orbán (2.), Bodó (10.), Sárpátki (15., 34., 48.), Ádám Zs. (32.)/ és 2–7 (0–3, 0–3, 1–1) /Filip A. (42.), Timaru R. (59.), illetve Ádám Zs. (4.), Sárpátki (8.), Vincze P. (19., 31.), DiDiomete (30.), Biró G. (30.), Orbán (51.)/.
Román Kupa, B csoport. Sapienti U23 – Sportul Studențesc 6–3 (0–0, 4–3, 2–0) /Kosza (22., 32.), Szopos (23.), Kedves T. (38.), Aselov (45.), György R. (48.), illetve Grigori (28.), Sándor Z. (35., 40.)/.